X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Atak na Kościół". PiS krytykuje plany rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 13:51
Szef klub PiS Mariusz Błaszczak uważa, że propozycja rządu uderza w tożsamość narodową.
Audio
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: pis.org.pl

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Według polityka Prawa i Sprawiedliwości, że likwidacja Funduszu Kościelnego to atak na Kościół. - Kościół katolicki w Polsce jest bardzo ważnym elementem budowania naszej tożsamości narodowej. Jest depozytariuszem wartości wokół, których zorganizowane jest życie społeczne. W związku z tym atak na Kościół katolicki, to w naszej ocenie jest atak na naszą tożsamość narodową - mówi Błaszczak i przekonuje, że dotychczasowy system finansowania powinien być utrzymany.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu zaproponował samodzielne opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne przez duchownych.

Według projektu, do którego dotarła Informacyjna Agencja Radiowa, obywatele będą mieli prawo na przekazywanie na rzecz kościołów i związków wyznaniowych 0.3 proc. podatku, co zgodnie z założeniem projektu oznacza likwidację Funduszu Kościelnego.

Rząd szacuje, że suma przekazywana przez obywateli na rzecz Kościołów wynosiłaby 100 milionów złotych rocznie. Minister Boni zwróci się także do przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych o zaopiniowanie projektu w ciągu 30 dni.

IAR, aj

Czytaj także

Jak finansować Kościół? Spotkanie u premiera

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 06:46
W trakcie posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w kancelarii premiera, Michał Boni ma przedstawić projekt zmian w Funduszu Kościelnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół będzie płacił składki? Propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 14:05
Michał Boni podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu zaproponował samodzielne opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne przez duchownych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finanse Kościoła. Ruch Palikota chwali rząd

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 13:12
Sławomir Kopyciński zapewnia, że jego klub poprze założenia projektu zakładającego likwidację Funduszu Kościelnego.
rozwiń zwiń