X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

15 lat za uduszenie pracownicy szkoły nauki jazdy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 12:41
Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Bartosza P. za to, że w grudniu 2010 roku udusił pracownicę jednej ze szkół nauki jazdy w Poznaniu. Wyrok nie jest prawomocny.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Według ustaleń sądu Bartosz P. chciał obrabować szkołę nauki jazdy, w której wcześniej uczył się prowadzić samochód. Kiedy podczas próby kradzieży zauważyła go pracownica tej szkoły Bartosz P. rzucił się na nią i zaczął dusić. Ofierze ukradł telefon komórkowy, a jej ciało włożył wanny.

Policja zatrzymała go po analizie zapisów monitoringu ulicznego. Oskarżony w czasie śledztwa przyznał się do winy; podczas procesu twierdził, że jest niewinny.

Sąd uznał wyrok 15 lat więzienia za adekwatny do popełnionego czynu. Za zabójstwo grozi w Polsce kara od 8 do 15 lat więzienia, w nadzwyczajnych przypadkach kara 25 lat więzienia lub dożywocie.

- Oskarżony działał pod wpływem impulsu, nie planował zabójstwa i nie była to zbrodnia z premedytacją. Podczas śledztwa wyrażał skruchę i płakał. Okolicznościami łagodzącymi w tej sprawie są też jego dotychczasowa niekaralność i dobra opinia. Nie jest szczególnie zdemoralizowany, a biegli stwierdzili, że jest upośledzony umysłowo w stopniu lekkim - powiedziała uzasadniając wyrok sędzia Karolina Siwierska.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiada apelację. Prokuratura decyzję o odwołaniu się od wyroku podejmie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

- Mój klient nie przyznaje się do winy. Sąd podczas procesu m.in. nie dopuścił mojego wniosku o zbadanie poczytności mojego klienta, który od wielu lat cierpi na padaczkę" - powiedział  obrońca Bartosza P. adwokat Łukasz Winowski.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>

toCzytaj także

Śmiertelnie pobili bezdomnego. Usłyszeli wyrok

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 18:29
Kary 15 lat i 10 lat więzienia wymierzył Sąd Okręgowy w Lublinie dwóm mężczyznom, których uznał za winnych brutalnego zabójstwa bezdomnego człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udusiła 4-letnią córkę. Trafi za kratki na 8 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 15:09
Na osiem lat więzienia skazał bielski sąd okręgowy 30-letnią kobietę, która udusiła 4-letnią córkę. Wyrok jest nieprawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19-latek zabił księdza. Dostał 10,5 roku więzienia

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 12:44
Na 10 i pół roku więzienia skazał Sąd Okręgowy w Gdańsku Eryka B. oskarżonego o zabójstwo 39-letniego księdza. Po dokonaniu tego czynu mężczyzna ukradł duchownemu ponad 500 zł oraz złoty łańcuszek.
rozwiń zwiń