X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trafiła do aresztu za zabójstwo córki i wnuczki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 18:42
Prokuratura zarzuciła jej, że 13 lutego, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, zadała córce i wnuczce wielokrotne uderzenia w głowę, powodując obrażenia, doprowadzające do śmierci.
Trafiła do aresztu za zabójstwo córki i wnuczki
Foto: sxc.hu/public domain

Do tragedii doszło w jednorodzinnym domu w Słomnikach (pow. krakowski). Wezwani policjanci dostali się do pomieszczeń zajmowanych przez trzy kobiety. Znaleźli zwłoki 36-letniej matki i jej 14-letniej córki. Zatrzymali 60-letnią kobietę, matkę i babcię zamordowanych.

Rodzinny konflikt

Emerytowana księgowa Bożena T. we wtorek usłyszała zarzut podwójnego zabójstwa. Prokuratura zarzuciła jej, że 13 lutego, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, zadała córce i wnuczce wielokrotne uderzenia w głowę, powodując obrażenia, doprowadzające do śmierci. Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu, w której tkwiły dwie śruby.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

W wyjaśnieniach podała, że istniał konflikt między nią a jej córką, która pod koniec 2010 roku wróciła z pracy w kancelarii adwokackiej w Niemczech. Konflikt dotyczył wychowywania wnuczki; według podejrzanej córka nadmiernie ograniczała wnuczkę, m.in. zabraniając jej dostępu do internetu. Miało to być powodem depresji obu dorosłych kobiet i zaniedbywania domu, na co agresją reagowała z kolei wnuczka.

Zabójstwo z troski o przyszłość?

Podejrzana podała także, że obawiała się, by wnuczka nie trafiła do domu dziecka lub poprawczaka. Dlatego postanowiła zabić córkę, wnuczkę oraz siebie. W momencie zabójstwa wnuczka spała.

Jak podkreśla prokuratura, wyjaśnienia podejrzanej będą weryfikowane w toku śledztwa.
Biegli lekarze uznali, że podejrzana może uczestniczyć w przesłuchaniu, nie stwierdzili także przeciwwskazań do umieszczenia jej na oddziale szpitalnym aresztu śledczego - gdyby prokuratura po zakończeniu przesłuchania postanowiła wnioskować o jej aresztowanie. Za zabójstwo kobiecie grozi kara dożywocia. 

gs

Czytaj także

Wznowiono śledztwo ws. makabrycznego zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 15:13
Krakowska prokuratura podjęła na nowo śledztwo w sprawie szczątków krakowskiej studentki, znalezionych 13 lat temu w Wiśle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brutalne morderstwo sprzed 12 lat. Ruszył proces

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 17:53
Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się w poniedziałek proces dwóch mężczyzn, którzy mieli przed 12 laty zabić znajomego. Grozi im kara dożywotniego więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słomniki: babcia zamordowała córkę i wnuczkę?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 16:12
- Z wstępnych ustaleń wynika, że obrażenia ofiar powstały wskutek uderzeń zadanych im tępym narzędziem - powiedziała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.
rozwiń zwiń