X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA ujawnia cenne nagrania z J.F. Kennedym

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 21:19
Biblioteka Prezydencka imienia Johna F. Kennedy'ego ujawniła 45 godzin nagrań ze spotkań tragicznie zmarłego przywódcy USA.
John F.Kennedy
John F.KennedyFoto: źr. wikipedia

Taśmy obejmują trzy ostatnie miesiące życia JFK, który zginął z rąk zamachowca w listopadzie 1963 roku w Dallas. Rozmowy, odbywające się w Białym Domu, były rejestrowane tajnie, z polecenia prezydenta. Nie wiedziała o nich nawet część najbardziej zaufanych współpracowników 35. prezydenta USA.

Na taśmach zarejestrowano między innymi dyskusje dotyczące napiętych relacji Stanów Zjednoczonych ze Związkiem Radzieckim oraz planów reelekcji prezydenta w wyborach w 1964 roku.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>


Przed tragiczną wizytą w Dallas JFK miał powiedzieć, że czeka go tam "ciężki dzień". Jeden z pracowników Białego Domu dodał "piekielnie ciężki dzień".


Na innych ujawnionych właśnie nagraniach mowa jest o wojnie w Wietnamie oraz o wyścigu z ZSRR w podboju kosmosu. Kennedy podczas rozmowy z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Moskwie mówił, że zależy mu na porozumieniu ze Związkiem Radzieckim na temat tego, kiedy kosmonauci USA i ZSRR udadzą się na Księżyc. - Wtedy nie było by takiego intensywnego wyścigu - mówił Kennedy dyplomacie.


JFK na opublikowanych taśmach rozmawia też z doradcami o wojnie w Wietnamie. Jak mówił, otrzymywał na ten temat skrajnie różne opinie - podczas gdy jeden z generałów wypowiadał się o operacji optymistycznie, jeden z dyplomatów opisywał mu sytuację jako dalece niestabilną. - Czy oni byli w tym samym kraju? - pytał zirytowany Kennedy.

Upublicznione nagrania to część zbioru liczącego ponad 248 godzin nagranych spotkań oraz 12 godzin rozmów telefonicznych prezydenta ujawnionych od 1993 roku przez Prezydencką Bibliotekę imienia JFK. O istnieniu taśm opinia publiczna dowiedziała się dopiero 10 lat po śmierci prezydenta Kennedy'ego w 1973 roku. 

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabójca Johna Kennedy’ego na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 17:57
Lee Harvey Oswald w latach 60-tych żył w stolicy Białorusi. Znalazł tam żonę, w końcu znudzony ZSRR wyjechał. Jego teczka w KGB jest nadal tajna.
rozwiń zwiń