X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biegli: podpisy na deklaracjach członków PO sfałszowane

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 09:40
- Z uzyskanych dotychczas opinii wynika, że 37 podpisów nie złożyły osoby, których dane znajdują się na tych dokumentach - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki.
Biegli: podpisy na deklaracjach członków PO sfałszowane

Analizę porównawczą podpisów na deklaracjach członkowskich gorzowskich struktur PO zlecono biegłym z dziedziny pisma ręcznego. Stwierdzili oni, że na części z nich znajdują się podrobione podpisy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Prokuratura zajmująca się sprawą tzw. martwych dusz przesłuchała już ok. 200 osób. Jak poinformował Domarecki, z dotychczas przesłuchanych osób kilkadziesiąt zakwestionowało autentyczność swoich podpisów na partyjnych dokumentach.

Dochodzenie prowadzone jest pod kątem ewentualności fałszowania podpisów. Śledczy uzyskali od partii dokumenty i na ich podstawie wzywają na przesłuchania członków tego ugrupowania. Łącznie zamierzają zapytać o autentyczność deklaracji ok. 300 osób.

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie nie przedstawiła jeszcze nikomu zarzutów w opisywanej sprawie. Za fałszowanie podpisów na dokumentach Kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia.

W lipcu br. w prasie pojawiły się informacje, że w Gorzowie do PO zapisywano osoby bez ich wiedzy - dziennikarze nazwali te nieprawidłowości "aferą martwych dusz". Krótko po tych publikacjach zarząd lubuskiej Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury tej partii w mieście, sprawą zajęła się także prokuratura.

PAP,kk

Czytaj także

Gorzowska PO rozwiązana. "Martwe dusze" w partii

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 17:50
Zarząd lubuskiej Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury partii w Gorzowie. Powód? Zapisywanie do partii mieszkańców województwa bez ich wiedzy i zgody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka weryfikacja działaczy. PO sprawdzi 50 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 07:56
Telefonów i adresów e-mail osób zapisanych do partii zażądały od lokalnych struktur władze krajowe Platformy. "Prawybory ujawniły rzesze martwych dusz" - mówią działacze.
rozwiń zwiń