X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Anna Cugier-Kotka przeprosiła Jacka Kurskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 09:15
Aktorka twierdziła, że europoseł polecił jej powiedzieć w wywiadzie, że została pobita przez "bojówki Platformy". Kurski pozwał Cugier-Kotkę za "bezprawne naruszenie jego dobrego imienia".
Jacek Kurski i Anna Cugier-Kotka
Jacek Kurski i Anna Cugier-Kotka

W czerwcu 2009 w wywiadzie udzielonym specjaliście od politycznego wizerunku Piotrowi Tymochowiczowi, Anna Cugier-Kotka - aktorka znana ze spotów PO i PiS - powiedziała, że jej wypowiedź o tym, że na jednej z warszawskich ulic miało zaczepić ją trzech mężczyzn, którzy zaczęli ją wyzywać, a potem szarpać i kopać "wyreżyserował" Jacek Kurski. Aktorka powiedziała, że to Kurski polecił jej upublicznić fakt jej pobicia, z wyraźną sugestią, że została pobita przez "bojówki Platformy".

Jacek Kurski od początku zaprzeczał słowom Cugier-Kotki. Oceniał wówczas, że wywiad jest "prowokacją, która ma zburzyć nastrój po tragedii smoleńskiej" i pozwał Cugier-Kotkę za naruszenie dóbr osobistych.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach>>>

"To mnie za dużo kosztuje"

W poniedziałek przed sądem okręgowym w Warszawie strony zawarły ugodę. Aktorka do protokołu złożyła oświadczenie, w którym przeprosiła Kurskiego za "bezprawne naruszenie jego dobrego imienia". Zaznaczyła jednak, że nie czuje się winna, a robi to dlatego, że "emocjonalnie" ta sytuacja zbyt dużo ją kosztuje.

W oświadczeniu Cugier-Kotka uznała ponadto, że w wywiadzie podała nieprawdziwą informację, że Kurski "wyreżyserował jej wypowiedzi medialne na temat pobicia jej w związku z udziałem w kampanii medialnej" Prawa i Sprawiedliwości.

Strony wzajemnie zrzekły się też wszelkich dotychczasowych roszczeń wynikających z ochrony dóbr osobistych. Kurski w sądzie był nieobecny.PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjaśnienie pobicia aktorki i in. w interesie Platformy

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2009 22:05
To pachnie powoli Białorusią, już abstrahując od pewnego poziomu nienawiści wobec PiS, jaki został wytworzony w ostatnich latach w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył proces Jacek Kurski kontra "Fakt"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2010 08:45
Przed gdańskim sądem ruszył proces wytoczony przez europosła PiS Jacka Kurskiego dziennikowi "Fakt" za tekst pt. "Najbardziej leniwy poseł w Europie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski z rodziną wyjeżdża z Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2011 08:50
Rodzina europosła PiS Jacka Kurskiego opuszcza Polskę i jedzie do Belgii, bo jego żona Monika czuje się szykanowana z powodu przynależności politycznej męża - pisze portal wybrzeże24.pl
rozwiń zwiń