X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zielona energia zasili królewski zamek

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2011 08:45
Królewski zamek w Windsorze będzie korzystał z dwóch turbin na Tamizie generujących elektryczność, co oznacza przejście w pełni na energię odnawialną.
Zielona energia zasili królewski zamek
Foto: fot. Wikipedia

Turbiny o wadze 40 ton spółka SEPEL zainstaluje we wrześniu na tamie Romney, a do użytku odda je w listopadzie - donoszą brytyjskie media.

Tamę podnajmuje zamkowi w Windsorze agencja ds. ochrony środowiska. Agencja zwróciła się do społeczności lokalnych i firm o opracowanie planów wykorzystania hydroenergetyki na Tamizie w hrabstwach Oxfordshire i Berkshire. Zamek w Windsorze jako pierwszy odpowiedział na ten apel.

 Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

Władze lokalne Oxfordshire także przystąpiły już do prac nad generowaniem energii elektrycznej na tamach w Osney i Goring. Nad zagospodarowaniem w podobny sposób trzech tam na swym terenie zastanawiają się władze hrabstwa Berkshire.

mr


Czytaj także

Polska liczy na miliony z UE na zieloną energię

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 09:00
78 projektów, w tym 3 z Polski, dotyczących wykorzystania technologii przyjaznych środowisku ma szanse na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Kraje członkowskie przesłały do Brukseli swoje propozycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy nie zrezygnują z energii jądrowej. Będą tylko testy elektrowni

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 15:17
Taka jest reakcja czeskiego ministra przemysłu i handlu Martina Kocourka na zapowiedź Niemiec o tym , że do roku 2022 zamkną wszystkie elektrownie atomowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska dostała żółtą kartkę za zieloną energię

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 07:34
Polska nie ma ustawy o odnawialnych źródłach energii. Z tego powodu Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko naszemu krajowi.
rozwiń zwiń