X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ARR przyjmuje wnioski ws. strat z powodu EHEC

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 21:50
- Agencja Rynku Rolnego do 11 lipca będzie przyjmowała wnioski dotyczące wielkości strat poniesionych przez rolników w produkcji warzyw w związku z wystąpieniem bakterii E.coli - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki.
ARR przyjmuje wnioski ws. strat z powodu EHEC
Foto: (fot. H. Zell/Wikimedia Commons)

Dzięki informacjom przekazanym przez rolników, Komisja Europejska oszacuje straty poniesione we wszystkich krajach UE. Na rekompensaty dla producentów warzyw KE przeznaczyła 210 mln euro. 

W ocenie ministra "wysokość środków, jaka Komisja przewidziała na rekompensaty, jest niewystarczająca". Dodał, że ma nadzieję, że "jakieś dodatkowe środki" KE jeszcze na ten cel przeznaczy.

Sawicki oszacował, że straty poniesione w wyniku pojawienia się epidemii E.coli wynoszą w przypadku polskich producentów 160-180 mln zł. Zostały one spowodowane "dekoniunkturą" na rynku oraz brakiem możliwości eksportu warzyw na rynki europejskie. 

Rzeczniczka ARR Iwona Ciechan poinformowała, że Agencja oszacowała na podstawie zgłoszonych przez producentów warzyw strat, że w Polsce ich maksymalna wartość wyniesie 56 mln euro, a dotyczą one 1300 ha upraw warzyw.

Rekompensatą są objęte straty poniesione przez producentów ogórków, sałaty, pomidorów, cykorii, papryki oraz cukinii. O pomoc będą mogli wystąpić producenci, a także organizacje producentów owoców i warzyw, którzy stracili z powodu trudności w sprzedaży swojej produkcji bądź zaniechania zbiorów w okresie od 26 maja do 30 czerwca br.

Gdy producenci wykażą takie straty, będą mogli dostać maksymalnie w przypadku produkcji pomidorów - 33,2 euro za 100 kg, sałaty - 38,9 euro za 100 kg, ogórków - 24,0 euro za 100 kg, papryki - 44,4 euro za 100 kg; cukinii 29,6 euro za 100 kg.
Pieniądze za straty Agencja będzie wypłacała do 15 października br.

Wnioski o rekompensaty będą przyjmować oddziały terenowe Agencji - od najbliższego piątku.

PAP,kk

Czytaj także

Odszkodowania dla polskich rolników zbyt małe

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:53
Polskie straty spowodowane "aferą ogórkową" to co najmniej 200 mln zł. I wciąż rosną - mówi Stanisław Kalemba z PSL
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister namawia Polaków do jedzenia warzyw

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 13:25
Marek Sawicki mówił na konferencji prasowej, że nie ma żadnych podstaw do tego, zebyśmy dalej bali się spożywać owoce i warzywa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

210 mln euro na rekompensaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 17:45
Kraje członkowskie zaakceptowały propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą odszkodowań dla rolników, którzy odnotowali straty w związku z wybuchem epidemii E. coli.
rozwiń zwiń