X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biznesmen skazany na 10 miesięcy więzienia za znęcanie się nad końmi

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 15:32
Krzysztof K., założyciel jednej z łódzkich komercyjnych stacji radiowych, prowadził hodowlę koni w Prądzewie. Zwierzęta żyły w strasznych warunkach, stały we własnych odchodach, nie miały czystej wody.
Audio

Sąd, oprócz kary więzienia, zdecydował także, że oskarżony ma zapłacić 40 tys. zł grzywny i 2,5 tys. zł nawiązki na rzecz Pogotowia dla Zwierząt. Zakazał również biznesmenowi działalności związanej z hodowlą zwierząt na pięć lat i częściowo obciążył go kosztami procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Oskarżonego, który nie przyznaje się do winy, nie było na ogłoszeniu wyroku. Prawdopodobnie będzie wnosił apelację.

Według prokuratury znęcanie dotyczyło stada liczącego 54 konie. W przypadku 10 zwierząt zagrażało ich życiu. Zarzuty dotyczą lat 2000-2006 oraz okresu od czerwca do sierpnia 2009 roku, kiedy to Pogotowie dla Zwierząt wywiozło ze stadniny w sumie ponad 50 koni.

Według przedstawicieli straży, zwierzęta były trzymane w skandalicznych warunkach. stały we własnych odchodach, bez ściółki i czystej wody do picia. Konie były zarobaczone, miały wszy i grzybicę.

10 zwierząt w najcięższym stanie zostało odebranych właścicielowi w trybie administracyjnym.  Pozostałe, które zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, także poddano leczeniu i opiece.

IAR,PAP,kk

Zobacz więcej na temat: biznesmen grzybica IAR

Czytaj także

Rolnik odpowie za trzymanie zwierząt w skandalicznych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 20:19
W jednym z gospodarstw we wsi Kozów (Świętokrzyskie) lekarz weterynarii musiał - ze względów humanitarnych - uśpić cierpiącą krowę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znęcał się nad swoim psem. Zwierzę nie dostawało jedzenia i picia

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 15:56
Do dwóch lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Polkowice zatrzymanemu za znęcanie się nad własnym psem. Mężczyzna doprowadził czworonoga do skrajnego wyczerpania i wychudzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwóch nastolatków odpowie przed sądem za zabicie kota

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 14:14
Dolnośląskim policjantom udało się ustalić kim są autorzy makabrycznego filmu, na którym nastoletni chłopak znęca się nad kotem. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.
rozwiń zwiń