X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jaka kara dla 90-letniego Demjaniuka? "Iwan Groźny" odpowie za zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 05:15
Niemiecki prokurator zażądał kary sześciu lat więzienia dla 90-letniego Johna Demjaniuka, oskarżonego o zbrodnie wojenne.
Audio

Prokuratura zarzuca mu, że jako strażnik obozu koncentracyjnego w Sobiborze w 1943 roku przyczynił się do zamordowania 27 900 osób. Podczas kolejnej rozprawy w procesie, który od listopada 2009 roku toczy się przed sądem w Monachium, prokurator Hans-Joachim Lutz powiedział, że nie ma wątpliwości, iż zasiadający na ławie oskarżonych Demjaniuk pracował jako strażnik w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.

Oprócz monachijskiej prokuratury, Demjaniuka oskarżają również występujący w roli oskarżycieli posiłkowych bliscy ofiar obozu w Sobiborze - przede wszystkim holenderscy Żydzi. Nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok. Kolejną rozprawę zaplanowano na 12 maja. W latach osiemdziesiątych Demjaniuk został skazany w Izraelu na karę śmierci.

Jednak Sąd Najwyższy Izraela uchylił ten wyrok, nie znajdując wystarczających dowodów na to, że to on był osławionym "Iwanem Groźnym" - strażnikiem słynącym ze szczególnego okrucieństwa.

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biegły: Legitymacja Demjaniuka autentyczna

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 16:24
W toczącym się w Monachium procesie Johna Demjaniuka biegły sądowy potwierdził autentyczność jego legitymacji świadczącej o służbie w SS. Dokument jest głównym dowodem prokuratury przeciwko oskarżonemu o zbrodnie wojenne Demjaniukowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamuci" proces hitlerowsskiego zbrodniarza

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 16:48
Toczący się w Niemczech proces oskarżonego o udział w zbrodniach nazistowskich 90-letniego Johna Demjaniuka potrwa co najmniej do Bożego Narodzenia - poinformowała w czwartek agencja dpa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wznowiono proces 90-letniego Johna Demjaniuka

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2010 04:00
Demjaniukowi zarzuca się udział w zamordowaniu blisko 28 tys. Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: Demjaniuk zabiera głos i atakuje

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 18:33
Oskarżony o zbrodnie wojenne John Demjaniuk zaatakował niemiecki wymiar sprawiedliwości.
rozwiń zwiń