more_horiz
Wiadomości

Gotan Project wystąpi w Polsce. Koncerty w Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 11:24
Gotan Project to zespół, który w swojej twórczości łączy dwie pozornie odległe inspiracje: argentyńskie tango i muzykę elektroniczną.
Audio

Francuska grupa powstała w 1999 r. w Paryżu. W ich muzyce można usłyszeć zarówno nostalgiczne brzmienie akordeonu czy skrzypiec, jak i dubowe bity. Muzycy chętnie łączą folk, jazz i house otrzymując zaskakującą mieszankę dźwiękową.

- Ich pierwsza płyta ukazała się w 2001 roku zatytułowana była "La revancha del tango" - przypomina Monika Klanowska, organizatorka koncertu. - Po tym zespół miał długą przerwę. Kolejna płyta ukazała się dopiero w 2006 roku pod nazwą "Lunático". Z tego albumu zanany jest przede wszystkim utwór pod tytułem "Diferente".

W 2010 roku ukazała się z kolei trzecia płyta pod tytułem "Tango 3.0" i utwory z tego albumu zespół zaprezentuje podczas koncertów w Polsce. Gotan Project wystąpi we wtorek w warszawskiej Sali Kongresowej. Natomiast w środę zespół zagra w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu a w czwartek w Hali Orbita we Wrocławiu.


IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gotan Project

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 10:20
Koncert będzie częścią światowego tourne, promującego najnowszy trzeci albumu, pt. "Tango 3.0".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Waters – The Wall - Live w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2010 09:00
Roger Waters z okazji 30. rocznicy wydania albumu Pink Floyd "The Wall", rusza na trasę koncertową. W ramach rzeczonej trasy dwa koncerty odbędą się również w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woody Allen & his New Orleans Jazz Band wystąpią w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 19:16
Artysta wraz ze swoim jazzowym zespołem zagra 23 marca w sali koncertowej Centrum Kultury Katowice.
rozwiń zwiń