X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzieła Pabla Picassa po raz pierwszy w Palestynie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 10:11
Muzeum w holenderskim Eindhoven wypożyczy jeden ze swoich cennych obrazów "Popiersie kobiety" pędzla Pabla Picassa akademii sztuki w Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Audio

Według holenderskich mediów, to prawdopodobnie pierwszy raz, gdy na terenach zamieszkiwanych przez Palestyńczyków będzie można obejrzeć obraz pędzla tego malarza. Wystawa "Picasso w Palestynie" to wspólny projekt holenderskiego muzeum Van Abbe i akademii w Ramallah.

Jak podało radio "Netherlands Worldwide", obraz z 1943 pojedzie do Ramallah w kwietniu. Podróż dzieła na Zachodni Brzeg Jordanu, w tym odprawa celna na izraelskich granicach, zostanie sfilmowana.

W międzynarodowej akademii sztuki w Ramallah przygotowywane jest specjalne pomieszczenie dla płótna. Temperatura oraz wilgotność powietrza będą dokładnie kontrolowane, tak by obraz nie odniósł żadnych szkód.

Muzeum w Eindhoven, na południu Holandii posiada bogatą kolekcję sztuki nowoczesnej, między innymi dzieła Kandinsky'ego i Mondriana.

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolekcja 130 sfałszowanych dzieł mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 10:55
Portugalska policja zatrzymała Norweżkę podejrzewaną o udział w międzynarodowej grupie fałszującej dzieła sztuki. W jej domu znaleziono kopie obrazów Goyi, Picassa i da Vinci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Picasso znaleziony w domu elektryka

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 12:00
271 nieznanych dzieł Pabla Picassa, m.in. kolaże, płótna i rysunki, odnaleziono u byłego elektryka hiszpańskiego malarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy na gwiazdkę

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 16:04
Unikatowy pokaz sztuki XX wieku i jednocześnie okazja do dyskusji nad statusem współczesnych arcydzieł. Zapraszamy na wystawę do Muzeum Narodowego w Warszawie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz Picassa sprzedany za ponad 40 milionów dolarów. W 6 minut

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 07:52
Obraz Pabla Picassa przedstawiający jego przyjaciółkę Marie-Therese Walter został sprzedany na aukcji w Londynie za 40,7 mln dol. (25, 2 mln funtów).
rozwiń zwiń