X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Autoportret Warhola sprzedano za 12,8 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 10:49
Autoportret amerykańskiego twórcy pop-artu Andy'ego Warhola został sprzedany na aukcji w Londynie za 10,8 mln funtów (12,8 mln euro).
Audio

Czerwono-biały obraz przedstawia Warhola w zamyśleniu przykładającego rękę do twarzy, która jest w połowie zacieniona. Anonimowy uczestnik aukcji nabył portret w środę wieczorem w domu aukcyjnym Christie's w Londynie za ponad dwukrotność ceny wywoławczej.

Obraz - kwadrat o boku 1,8 metra - należy do serii 11 wielkoformatowych autoportretów, które Warhol namalował w 1967 roku na wystawę Expo w Montrealu. Niektóre z nich można zobaczyć w muzeach w Londynie, Monachium, San Francisco i Detroit.

Sprzedany obraz od 1974 roku należał do prywatnego kolekcjonera i dopiero po jego śmierci został wystawiony na aukcję. Po raz pierwszy obraz pokazano w domu aukcyjnym Christie's w Nowym Jorku w styczniu.

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

200 jednodolarowych banknotów za 43 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 15:57
Obraz Andy'ego Warhola z 1962 roku, przedstawiający 200 jednodolarowych banknotów, został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 43 miliony 800 tysięcy dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum prezentuje komunistycznego dyktatora

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2010 20:12
Od piątku w Muzeum Śląskim w Katowicach prezentowana będzie unikatowa ekspozycja dzieł Andy'ego Warhola, przedstawiających dyktatora komunistycznych Chin.
rozwiń zwiń