X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Palladium - nowa scena teatralna stolicy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 16:24
Prywatne teatry wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Palladium, nowa warszawska scena, jest największym z nich.
Audio

Palladium znany jest przede wszystkim warszawiakom ze swojej działalności koncertowej. Maciej Wilk, dyrektor klubu zapewnia, że nadal na scenie przy ul. Złotej 9 będą pojawiać się zespoły muzyczne, ale w mniejszym stopniu niż dotychczas.

- Teatr będzie zajmował dwie trzecie repertuaru. Będziemy prezentować różnorodność – zaznacza.

Z chwilą powstania teatr Palladium stał sie największa prywatną sceną w Polsce. - To kolejne miejsce, które nie wymaga od władz Warszawy inwestowania i pokazuje, że można prowadzić teatr bez dotacji - uważa Wilk. - Oczywiście będziemy się starać pozyskiwać środki od sponsorów, którzy już wykazują zainteresowanie.

W Warszawie w ostatnim czasie powstało coś w rodzaju zagłębia teatralnego. Począwszy od Placu Bankowego jest Teatr Capitol, Bajka, Szóste Piętro, Teatr Dramatyczny, Polonia, Imka. Dyrektor Palladium jednak nie martwi sie dużą konkurencją. Wręcz przeciwnie uważa, że w stolicy ciągle jest duże zapotrzebowanie na nowe sceny teatralne.

- W okolicy jest dużo teatrów i ktoś mógłby powiedzieć, że ten rynek jest już nasycony, ale ja na podstawie swoich doświadczeń uważam inaczej. Widzę, że coraz więcej osób chodzi do teatru i uważa to za dobrą formę spędzania czasu – dodał Wilk.

Głównym celem Palladium będzie zapewnienie bogatszej oferty dla dzieci. Maciej Wilk uważa, że pomimo tego, iż w Warszawie jest mnóstwo spektakli dla najmłodszych widzów to jednak są one już "mocno wyeksploatowane".

Do widzów w przedziale wiekowym 4-10 będzie kierowana pierwsza współprodukcja teatru "Magiczny sklep z zabawkami", której premiera odbędzie się 27 maja. Będzie to jednocześnie prapremiera światowa.

Palladium jednak to nie tylko bogata oferta dla dzieci. Teatr oferuje także w swoim repertuarze interesujące pozycje dla dorosłych m.in. sztukę "Andropauza - męska rzecz! zdecydowana odpowiedź na "Klimakterium".

- To wielki hit teatralny, który udało nam się pozyskać na wyłączność i będzie grany tylko w teatrze Palladium. Pokażemy także "Piosenki w Starym Kinie" w reżyserii Andrzeja Rozhina - informuje Maciej Wilk.

Teatr przygotowuje sie także do premiery musicalu "Nie ma Solidarności bez miłości", która co prawda będzie miała miejsce w 2012 roku, ale zostanie całkowicie sfinansowana z prywatnych funduszy.

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prywatne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 08:06
Pierwszą prywatną scenę teatralną, która pojawiła się na kulturalnej mapie stolicy, powołała do życia Krystyna Janda. Polonia, która powstała w budynku po nieczynnym kinie, jest dziś jedną z najbardziej prężnych - pod względem liczby premier i przedstawień w sezonie - scen Warszawy. W połowie stycznia, w dawnym Kinie Ochota, odbyła się premiera "Wassy Żeleznowej" w nowym teatrze aktorki i jej córki Marii Seweryn. Na kulturalnej mapie stolicy działa też Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego oraz
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yeasayer w Palladium - zobacz zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 10:44
Nowojorska formacja Yeasayer wystąpiła w Warszawie 2 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa scena teatralna w centrum stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 08:00
Dawne kino Palladium, a obecnie klub muzyczny, zamieniają się w teatr. Twórcy już na starcie mają ambitne plany. Chcą, by piosenki do jednego ze spektakli, napisał Elton John lub Bono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żebrowski: wielką odpowiedzialnością jest utrzymanie poziomu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 17:41
Michał Żebrowski podsumowuje rok działalności Teatru 6. piętro i opowiada o planowanych spektaklach karnawałowych.
rozwiń zwiń