X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

SLD do Trybunału: "służby specjalne były nadużywane do walki politycznej"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 12:05
SLD ma złożyć do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie inwigilacji dziennikarzy przez służby specjalne.
Audio
  • Janusz Krasoń: służby specjalne były nadużywane do walki politycznej
  • "Sprawa podsłuchów czy wykorzystywania danych dotyczących połączeń nie zakończyła się w 2007 roku"

Wniosek jest związany z doniesieniami medialnymi sprzed kilku miesięcy o tym, że w latach 2005 - 2007 ABW, policja i CBA objęły kontrolą operacyjną dziesięciu dziennikarzy. Według tych doniesień, na liście inwigilowanych znaleźli się między innymi Monika Olejnik, Cezar Gmyz, Roman Osica, Wojciech Czuchnowski, Bertold Kittel i Andrzej Stankiewicz.

Przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Janusz Krasoń z SLD powiedział, że prace komisji i doniesienia medialne potwierdzają, że w czasie rządów PiS dochodziło do bezprawnego podsłuchiwania dziennikarzy. Polityk dodał, że sprawa podsłuchów czy wykorzystywania danych dotyczących połączeń nie zakończyła się w 2007 roku.

SLD chce, żeby Trybunał zbadał między innymi zgodność przepisów ustawy o policji, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, ABW, CBA z Konstytucją i artykułem 8 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. W uzasadnieniu wniosku Sojusz pisze, że nieprecyzyjnie sformułowane zapisy na temat pozyskiwania danych telekomunikacyjnych dają szerokie pole do nadużyć wymierzonych w tajemnicę dziennikarską, adwokacką czy radcowską.

sm

Czytaj także

Umorzenie ws. podsłuchu dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 13:30
W sprawie podsłuchiwania dziennikarzy i prawnika Romana Giertycha Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nie stwierdziła, by doszło do czynów zabronionych i dlatego umorzyła postępowanie – powiedziała rzeczniczka tej prokuratury Magdalena Mazur-Prus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz i detektyw na podsłuchu ABW

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 11:30
Moje przekonanie, że wpadłem w siatkę podsłuchów graniczy w tej chwili z pewnością - zeznał w czwartek przed sejmową komisją ds. nacisków dziennikarz śledczy "Polityki" Piotr Pytlakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd: dziennikarz "GW" pokrzywdzony

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 17:30
Dziennikarz Gazety Wyborczej Wojciech Czuchnowski ma prawo do statusu pokrzywdzonego w śledztwie dotyczącym inwigilacji dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsłuchy dziennikarzy do Trybunału

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 05:58
"Nie wystarczy, aby stosowane środki były wygodne dla władzy" - pisze klub SLD, który postanowił zaskarżyć przepisy o służbach specjalnych i policji umożliwiające inwigilację dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokurator badający inwigilację dziennikarzy przed komisją

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 13:56
Prokurator Marcin Baworowski uczestniczący w umorzonym śledztwie ws. domniemanej inwigilacji dziennikarzy przez służby specjalne zeznawał przed sejmową komisją ds. nacisków.
rozwiń zwiń