X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd przekazał Facebookowi sprzeciw wobec blokady Konfederacji. Cieszyński zapowiada dalsze kroki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:29
Janusz Cieszyński zapowiedział kontynuację prac nad nowymi regulacjami dotyczącymi reklamy politycznej. W tej sprawie spotkał się w Sejmie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. - Mam nadzieję, że to pozwoli wypracować wspólne stanowisko - mówił sekretarz stanu do spraw cyfryzacji. 
Janusz Cieszyński zapowiedział kontynuację prac nad nowymi regulacjami dot. reklamy politycznej na platformach społecznościowych
Janusz Cieszyński zapowiedział kontynuację prac nad nowymi regulacjami dot. reklamy politycznej na platformach społecznościowychFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Będziemy kontynuowali pracę zarówno w kraju - tutaj ustawa pana ministra Kalety w ministerstwie sprawiedliwości - jak i na arenie europejskiej, czyli pracę nad aktem o usługach cyfrowych. Tak, żeby wszyscy mieli pewność, że mogą funkcjonować w internecie w sposób transparentny i że te kluczowe wartości, którymi dla nas zawsze będzie wolność słowa, będą odpowiednio chronione - mówił Janusz Cieszyński. Sekretarz stanu do spraw cyfryzacji podkreślał, że platformy takie jak Facebook są istotną częścią życia społecznego i politycznego w Europie.

"Mam nadzieję na wspólne stanowisko"

Cieszyński stwierdził, że stanowisko rządu spotkało się z dobrym przyjęciem uczestników spotkania. Wyraził nadzieję na to, że pozwoli to na wypracowanie wspólnego stanowiska. - Cieszę się, że jest zrozumienie dla tego. Mam nadzieję, że to pozwoli wypracować jakieś wspólne stanowisko - powiedział. 

- Poprosiliśmy przedstawicieli wszystkich sił parlamentarnych o to, aby zgłosili nam swoje uwagi. To są prace, które w naszej ocenie istotnie wpłyną na to, jak funkcjonuje polityka w internecie, chcemy, żeby Polska była aktywnym uczestnikiem tych dyskusji - dodał minister. 

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie prac, jakie trwają w związku z planami Komisji Europejskiej dotyczącymi szczegółowych regulacji, jakimi mają zostać objęte reklamy polityczne. To początek szerokich konsultacji społecznych zaplanowanych przez KPRM. Projekt rozporządzenia opublikowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku dotyczy zarówno świadczenia usług reklamy politycznej, jak i ochrony danych osobowych. Rozporządzenie wprowadza m.in. zharmonizowane przepisy gwarantujące wysoki poziom przejrzystości usług reklamy politycznej i usług powiązanych w Unii Europejskiej.

Rząd nie zgadza się z usunięciem profilu Konfederacji z FB

Uczestnicy spotkania poruszyli także temat działalności platform cyfrowych VLOP i ich wpływu na debatę polityczną w Polsce. Rozmowy były również odpowiedzią na ostatnie działania Facebooka, podjęte w stosunku do profili partii Konfederacja. Janusz Cieszyński powiedział, że polski rząd przekazał już do firmy Meta (Facebook) swoje stanowisko w sprawie zawieszenia profilu Konfederacji na portalu społecznościowym. - Nie zgadzamy się z tym podejściem - podkreślił. 

- Uważamy, że uzasadnienie Facebooka nie jest autentyczne, ponieważ nawet jeżeli były tam (na profilu Konfederacji - red.) treści dezinformacyjne nt. szczepień, których jako rząd stanowczo nie popieramy, to były możliwości adekwatnej reakcji, np. poprzez oznaczenie lub usunięcie danego postu - tłumaczył Cieszyński. 

Posłuchaj
00:32 11501335_2.mp3 Janusz Cieszyński o stanowisku rządu wobec usunięcia konta Konfederacji przez Facebooka (IAR)

W środę, 5 stycznia, Facebook usunął oficjalny profil partii Konfederacja. Zgodnie z cytowanym w zeszłym tygodniu oświadczeniem biura prasowego portalu społecznościowego, strona partii Konfederacja została usunięta z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści poprzez publikowanie "treści bezpośrednio atakujących inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna" oraz zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19, "a w szczególności fałszywych twierdzeń o tym, że maski nie ograniczają rozprzestrzeniania się choroby, że śmiertelność COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności i są nieefektywne".

MF, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

Jest decyzja sądu ws. pozwu przeciwko Facebookowi. Krzysztof Czabański: przełomowe orzeczenie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 18:03
Jak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, rozpatrując sprawę z powództwa Krzysztofa Czabańskiego przeciwko Facebookowi, polski użytkownik w sporze z Facebookiem nie musi tłumaczyć pozwu na język angielski. - To przełomowe orzeczenie. Otworzy drogę wielu innym sprawom - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konfederacja znów usunięta z Facebooka. Nowy profil zniknął po kilku godzinach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 00:47
Po tym jak Facebook usunął konto partii Konfederacja, posłowie tego ugrupowania ponownie założyli profil - tym razem koła poselskiego. Nowe konto zostało jednak zlikwidowane po zaledwie siedmiu godzinach funkcjonowania. "Uważamy tę decyzję za całkowicie bezpodstawną i skandaliczną" - napisali posłowie Konfederacji wydanym oświadczeniu.
rozwiń zwiń