X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warsaw Summit. Fogiel: chcemy stworzyć platformę porozumienia ws. reformy UE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 18:55
W sobotę w Warszawie odbędzie się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Chcemy stworzyć pewną platformę do dyskusji, platformę porozumienia zarówno w kwestiach przyszłości Unii Europejskiej, jak też jej ewentualnej reformy - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o Warsaw Summit
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o Warsaw SummitFoto: Forum/Andrzej Hulimka

O przyszłości Unii Europejskiej oraz ewentualnej reformie Wspólnoty będą rozmawiać liderzy europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, którzy spotkają się w Warszawie. W rozmowach wezmą udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, premier Węgier i lider Fideszu Viktor Orban czy przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascala. 

Warsaw Summit. Kontynuacja współpracy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczą, że jest to kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się podpisaniem wspólnej deklaracji latem tego roku. Członkowie prawicowych, konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim podpisali wówczas wspólną deklarację ideową. Wśród jej sygnatariuszy byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodnicząca Braci Włochów Giorgia Meloni, przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczący Fideszu Viktor Orban, przewodniczący Ligi Matteo Salvini oraz przedstawiciele kilkunastu innych partii centro-prawicowych.

W deklaracji podkreślono, że celem podjętej współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich. Ponadto zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli państw członkowskich do jej instytucji, co - według sygnatariuszy - jest konsekwencją "reinterpretacji treści Traktatów"

"Silna pozycja suwerennych państw to właściwy kierunek"

- Chcemy pracować nad dalszym ciągiem, rozmawiać z naszymi partnerami w wielu krajach Europy. Chcemy stworzyć pewną platformę do dyskusji, platformę porozumienia zarówno w kwestiach przyszłości Unii Europejskiej, jak też jej ewentualnej reformy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Mamy pewne niepokojące syndromy, jeśli chodzi o działania części brukselskich elit. Uważamy, że silna pozycja suwerennych państw narodowych w ramach Unii Europejskiej, to jest ten kierunek, który jest kierunkiem właściwym - tłumaczy poseł PiS.

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa spotkanie ma zakończyć się przyjęciem wspólnej deklaracji szefów ugrupowań biorących udział w spotkaniu. Początek o godzinie 10.

Czytaj więcej
PAP Jarosław Kaczyński 1200.png
Posiedzenie klubu PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Podsumowania i plany na najbliższe miesiące"

Zobacz także: "Rozmowa PR24" Jarosław Krajewski, poseł PiS

Zobacz także:

MF, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

Piotr Cywiński o sporze o praworządność: uzurpacja kompetencji przez urzędników UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:14
- Umyka uwadze, że przedmiotem konfliktu nie jest wcale praworządność w Polsce, tylko bezprecedensowa ingerencja TSUE w zagadnienia, które nie należą do kompetencji powierzonych UE przez państwa członkowskie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). W audycji wzięli również udział Dawid Wildstein (Telewizja Polska) oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal dziendobrybialystok.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gac: nie chodzi tu o sam spór z Brukselą, ale o fundamentalne dla przyszłości UE pytania

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 14:48
- Mam wrażenie że UE jest w potrzasku, niektórzy politycy, instytucje unijne i liberalno-lewicowo część zapędzili się trochę za daleko, nie ma gdzie ustąpić, ale za bardzo dociskając śrubę, mogą wyzwolić takie procesy, które zakończą się bardzo negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gontarski: KE mówi o ochronie praworządności, po czym dopuszcza się bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:39
- Parlament Europejski zachowuje się tak, jakby był parlamentem jakiejś federacji, a nie Unii Europejskiej, związku suwerennych państw, które przekazały instytucjom unijnym zarządzanie swoimi kompetencjami, ale w ograniczonym zakresie - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Waldemar Gontarski, były pełnomocnik rządu przed TSUE, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
rozwiń zwiń