X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będziesz miłował" - film, który opowiada światu o bł. kard. Wyszyńskim. Celem także promocja Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 11:28
"Będziesz miłował" to tytuł filmu zrealizowanego przez Fundację Opoka. Jak podkreślają twórcy, obraz przybliża sylwetkę Prymasa Tysiąclecia, jednocześnie ma popularyzować wiedzę historyczną o Polsce.
Kard. Stefan Wyszyński był niezłomny w obronie wiary przed komunizmem.
Kard. Stefan Wyszyński był niezłomny w obronie wiary przed komunizmem.Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Jak przekazuje Fundacja Opoka, film o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim obejrzeli już widzowie w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Indiach i Afryce. Niedługo dzięki niemu Prymasa Tysiąclecia poznać lepiej mają odbiorcy hiszpańskojęzyczni oraz Niemcy, Francuzi, Węgrzy, Ukraińcy i Chorwaci. Za pośrednictwem globalnej sieci telewizyjnej EWTN dotrze do milionów widzów na całym świecie.

Autorzy filmu chcieli ukazać niezłomną postawę bł. kard. Wyszyńskiego wobec panującego po II wojnie światowej systemu komunistycznego, m.in. jego zaangażowanie w obronę godności człowieka, odważne upominanie się o podstawowe prawa każdej istoty ludzkiej. "W inscenizacjach pokazano kontekst czasów PRL, atmosferę ciągłej presji i osaczenia. Dzięki realizacji filmu pragniemy pielęgnować polskość, przywiązanie do naszej historii oraz przyczyniać się do rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej oraz kulturowej" - napisali twórcy.

Film powstał we współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych w ramach projektu "Polska energia", realizowanego przez Fundację Opoka.


Czytaj również: 

pg

Czytaj także

"Człowiek o niespotykanej głębi ducha". Odprawiono mszę dziękczynną za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 19:27
- Całe życie kardynała prymasa dowodzi, że był to mocarz boży, człowiek o niespotykanej głębi ducha i prowadzący autentyczne życie duchowe - mówił w Poznaniu w czasie niedzielnej mszy dziękczynnej za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patron na trudne czasy". Ks. Jarosław Wąsowicz o Prymasie Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 12:35
Salezjanin Jarosław Wąsowicz powiedział Polskiemu Radiu, że uroczystość Wszystkich Świętych to ważny dzień w Kościele katolickim. Jak podkreślił, wierni oddają w nim cześć wszystkim chrześcijanom, którzy osiągnęli zbawienie. Jak dodał, w gronie przebywających w niebie jest już błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński.
rozwiń zwiń