X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

WHO ostrzega. "Wariant Omikron może być poważnym zagrożeniem"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 03:10
Nowy wariant koronawirusa może być poważnym zagrożeniem - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Chodzi o wariant, wykryty po raz pierwszy dwa dni temu w Republice Południowej Afryki. WHO nazwała go "Omikron".
Eksperci z Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii cytowani przez BBC News, ocenili, że nowy wariant kronawirusa, który pojawił się w Afryce, jest niepokojący, ale za wcześnie na ocenę, na ile jest groźny i czy wyprze Deltę.
Eksperci z Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii cytowani przez BBC News, ocenili, że nowy wariant kronawirusa, który pojawił się w Afryce, jest niepokojący, ale za wcześnie na ocenę, na ile jest groźny i czy wyprze Deltę. Foto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

WHO, która zebrała się na pilnym posiedzeniu po informacji o wykryciu nowej wersji SARS-CoV-2, zaklasyfikowała nowy wariant jako groźny. Na razie nie wiadomo, czy Omikron rozchodzi się szybciej lub, czy jest bardziej śmiertelny niż wariant Delta. Wiele wskazuje jednak na to, że może on być groźniejszy niż Delta i może lepiej radzić sobie z dostępnymi na rynku szczepionkami.

- Ten wariant ma sporą liczbę mutacji, a niektóre z nich mają bardzo niepokojącą charakterystykę. Wiele grup naukowców w tej chwili bada ten wariant - mówi Maria van Kerkhove ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Szacuje się, że Omikron może mieć nawet dwukrotnie więcej mutacji niż najgroźniejszy dotąd wariant Delta, który w ostatnich tygodniach spowodował ogromny wzrost liczby zakażeń w Europie. Omikron jest już obecny w kilku krajach na południu Afryki, ale także w Belgii, Hong Kongu i w Izraelu.

Na wieść o pojawieniu się nowego wariantu SARS-CoV-2 wiele krajów zawiesiło połączenia lotnicze z RPA i innymi krajami południa Afryki. Specjaliści twierdzą jednak, że jest już za późno, by zapobiec rozejściu się nowego wariantu po świecie.

Posłuchaj
00:52 11422646_1.mp3 WHO: wariant Omikron może być poważnym zagrożeniem. O szczegółach Wojciech Cegielski (IAR)

Czytaj także:

Czytaj także:
1200 szpital chory zdrowie free.jpg
Ponure prognozy WHO: do wiosny na świecie możliwe kolejne 2,2 mln zgonów z powodu COVID-19

jbt

Czytaj także

Władze USA rekomendują przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki. "Ochrona zaczyna słabnąć"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 17:42
Szefowie czołowych amerykańskich agencji ds. zdrowia oraz zespołu ds. COVID-19 doradzającego prezydentowi Joe Bidenowi ogłosili, że od września trzecie dawki szczepionki Pfizera będą dostępne dla wszystkich mieszkańców USA. Ma to związek z obawami o słabnącą z czasem skuteczność preparatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WHO zaniepokojona rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie. Fatalna prognoza zgonów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 16:52
- Jeśli nie zostaną podjęte pilne działania, to do marca około pół miliona ludzi może umrzeć na Starym Kontynencie na COVID-19 - powiedział BBC dyrektor regionalny organizacji WHO Hans Kluge.
rozwiń zwiń