X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fotyga o uwięzieniu Saakaszwilego: presja UE powinna być większa

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 17:19
Jak podkreśliła europoseł Anna Fotyga w rozmowie z Polskim Radiem, Unia Europejska powinna zaangażować się w sprawę uwięzionego Michaiła Saakaszwilego. Lekarze w Tbilisi określili w środę stan byłego prezydenta jako krytyczny. Od kilku tygodni prowadzi on strajk głodowy w proteście przeciwko podstępnemu przewiezieniu go do innego więzienia, gdzie przebywają kryminaliści oskarżeni o najcięższe zbrodnie. 
Lekarze w Tbilisi określili stan byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego jako krytyczny
Lekarze w Tbilisi określili stan byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego jako krytycznyFoto: Aleksiej Witwicki/Forum

Według lekarzy, szpital więzienny, w którym obecnie przebywa Michaił Saakaszwili, nie gwarantuje należytej opieki medycznej.

Europoseł Anna Fotyga, która przed kilkoma dniami była w Gruzji, uważa, że prawa człowieka byłego prezydenta są łamane i presja Wspólnoty powinna być większa. - Bo Unia za jedną ze swoich wartości uznaje obronę praw człowieka - powiedziała. - W mojej ocenie, w tym przypadku prawa człowieka są naruszane, prawa więźnia. Oceniam sposób jego traktowania jako traktowanie więźnia na podstawie przesłanek politycznych. Nie mam najmniejszej wątpliwości - dodała Anna Fotyga.

Posłuchaj
00:28 11406225_1.mp3 Anna Fotyga: w tym przypadku prawa człowieka są naruszane (IAR) 

Skrytykowała także przewiezienie go podstępem do innego więzienia. - To była ewidentna chęć upokorzenia więźnia. Jestem bardzo zaniepokojona. Wiadomo, że prezydent Saakaszwili w ciągu swoich rządów, likwidując korupcję w Gruzji, co cały świat uznawał, niewątpliwie naraził się wielu środowiskom - oceniła.

Podkreśliła, że Michaił Saakaszwili jest wrogiem Putina i symbolem prozachodnich zmian. On sam mówi, że jego uwięzienie ma na celu fizyczne zniszczenie na polecenie Putina.

Posłuchaj
00:21 11406225_2.mp3 Anna Fotyga: Michaił Saakaszwili naraził się wielu środowiskom (IAR) 

Europoseł porozmawiała z gruzińskimi politykami

Anna Fotyga, podczas swojej wizyty w Gruzji, nie dostała zgody władz w Tbilisi na spotkanie z byłym prezydentem.

Poinformowała, że przeprowadziła natomiast wiele rozmów z prominentnymi gruzińskimi politykami, z liderami opozycji, ale też z przewodniczącym parlamentu. Spotkała się z jego lekarzem oraz prawnikami, a także z rzecznikiem praw obywatelskich, która cieszy się dużym zaufaniem Gruzinów.

Czytaj także:

ng

Czytaj także

Kryzys w Gruzji, napięta sytuacja na Ukrainie. Szef RE zaangażowany w mediacje

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 08:07
Wczoraj szef Rady Europejskiej informował o przełamaniu kryzysu politycznego w Gruzji, dziś leci do Tbilisi. Charles Michel zaangażował się kilka miesięcy temu w mediacje w tym kraju. Napięta sytuacja utrzymuje się tam od ubiegłego roku, kiedy opozycja uznała wybory za sfałszowane i zażądała przedterminowego głosowania. Sytuacja zaogniła się ostatnio po szturmie sił specjalnych na siedzibę największej partii opozycyjnej i zatrzymaniu jej przywódcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gruzja: Saakaszwili zgodził się na hospitalizację, ale nie zamierza kończyć głodówki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:38
Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zgodził się na hospitalizację, jednak nie planuje zakończyć głodówki - poinformował jego lekarz. Saakaszwili po zatrzymaniu rozpoczął głodówkę protestacyjną w więzieniu w Rustawi; uważa się za więźnia politycznego.
rozwiń zwiń