X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 03:37
"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
Wystawa jest dostępna w dniach od 11 do 21 listopada w Brukseli.
Wystawa jest dostępna w dniach od 11 do 21 listopada w Brukseli.Foto: Materiały promocyjne

Prezes Fundacji Marcin Zarzecki powiedział dziennikarzom, że wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz w języku polskim i angielskim prezentujących wątki wspólnej historii Polski i Europy.

Czytaj także:
most irlandia 1200 tt.jpg
Dublin świętuje polską niepodległość. Słynny most podświetlono na biało-czerwono

- Wystawa pokazuje bardzo trudną, bardzo złożoną historię Polski, ale historię przez pryzmat jej wpływu na kulturę i historię Europy. Chcemy przez jedną historię dotrzeć do bardzo szerokiego audytorium odbiorców. Wiedza na temat polskiej historii jest nikła, jeśli chodzi o Europę Zachodnią. Właśnie w tym miejscu, w Brukseli, to jest najdoskonalsze miejsce - dodał prezes Fundacji.

Posłuchaj
00:23 11395077_1.mp3 Marcin Zarzecki o wystawie. (IAR)

Wystawa będzie otwarta do 21 listopada.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

"Wolność trzeba zagospodarować w oparciu o miłość Boga". Papież złożył życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 10:56
Podczas audiencji generalnej w watykańskiej auli Pawła VI papież Franciszek złożył życzenia z okazji 11 listopada. W związku z polskim Narodowym Świętem Niepodległości powiedział Polakom, cytując słowa świętego Jana Pawła II, że "wolność trzeba zagospodarowywać w oparciu o miłość Boga, ojczyzny i braci". Życzył także pokoju i wszelkiego dobra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień niepodległości na świecie - jak jest świętowany?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 21:45
103 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Wiele krajów w swój kalendarz świąt państwowych również wpisanych ma święto związane z podobnym wydarzeniem. Sprawdzamy, jak na świecie wyglądają obchody rocznic odzyskania niezawisłości. 
rozwiń zwiń