X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jerzy Kwaśniewski o misji Ordo Iuris: działania prawne, ale i budzenie świadomości obywateli

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:05
- Staramy się, by nasze analizy nie tylko wpływały na urzędników międzynarodowych, ale by przede wszystkim budziły świadomość obywateli poszczególnych państw, to jest podstawowy instrument wpływania na politykę międzynarodową - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/ Shutterstock

Europejska strategia na rzecz równości osób LGBTIQ jest sprzeczna z traktatami unijnymi i krajowym prawem państw członkowskich - ogłosił w raporcie Instytut Ordo Iuris. W dokumencie przeanalizowano ostatnie działania Komisji Europejskiej.

Prof. Wojciech Roszkowski 1200.jpg
"Wolność stała się bóstwem". Prof. Wojciech Roszkowski o kondycji cywilizacji zachodniej

Jerzy Kwaśniewski relacjonował bieżącą działalność Ordo Iuris, w tym działania w obronie tradycyjnie postrzeganego modelu rodziny. - To jest misja, którą starają się realizować wszyscy prawnicy zaangażowani w Instytut Ordo Iuris. Dziś coraz częściej potrzeba nie tyle stawania w sądzie i reprezentowania konkretnych rodzin, ile działań na poziomie stanowienia prawa, międzynarodowych konsultacji tam, gdzie przygotowywane są akty prawne, które następnie wiążą polski rząd i parlament i zmuszają Polskę do realizowania polityki rodzinnej, czy prawa rodzinnego, które niekoniecznie byłoby na rękę polskim rodzicom - podkreślał.

- Takim aktem, przeciwko któremu protestujemy, jest konwencja stambulska, są takimi dokumentami niedawne rezolucje Parlamentu Europejskiego, który np. zobowiązuje kraje członkowskie, żeby zrezygnowały z zasady domniemania niewinności, tam gdzie dochodzi do procesów karnych przeciwko rodzicom z podejrzeniem stosowania przemocy. Jak wiemy, te podejrzenia są często bezzasadne. Zlikwidowanie domniemania niewinności jest naruszeniem potężnej tradycji europejskiego prawa karnego, tego typu działania służą temu, by często opresywnemu państwu dać do ręki instrument ataku na rodzinę - mówił gość audycji.

Posłuchaj
20:27 PR24_mp3 2021_10_17-17-37-24.mp3 Jerzy Kwaśniewski o misji Ordo Iuris (Polskie Radio 24 / Przekładaniec Jachowicza)

Czytaj także: 

7 lipca Komisja Europejska poinformowała, że wszczyna kroki prawne przeciwko Węgrom i Polsce w związku z "naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ". Z kolei 14 września Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie związków partnerskich i jednopłciowych. Wezwano w niej do usunięcia przeszkód w krajach członkowskich, jakie napotykają "osoby LGBTIQ" w korzystaniu z "podstawowych praw".

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Jerzy Kwaśniewski

Data emisji: 17.10.2021

Godzina emisji: 17:37

PR24/ka

Czytaj także

"Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej UE. Jest rezolucja PE

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:45
Europosłowie głosujący za przyjęciem wniosku uważają, że UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają "osoby LGBTIQ" w korzystaniu ze swoich "podstawowych praw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiśniewska o unijnej rezolucji ws. małżeństw jednopłciowych: nie chodzi o równość, a o inżynierię społeczną

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 08:25
- Nie zgadzamy się, by Parlament Europejski niósł tęczową rewolucję do państw członkowskich i wywierał na nie nieuzasadnioną, pozaprawną presję - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
rozwiń zwiń