X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Senyszyn: wielu członkom Lewicy nie podobają się autorytarne rządy Czarzastego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 09:26
- Krytykowałam rządy wszystkich w zasadzie przewodniczących, taka jest rola aktywnego członka czy członkini partii. Nie jestem zwolennikiem dulszczyzny i zamiatania wszystkiego pod dywan - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Joanna Senyszyn (Lewica).

9 października Nowa Lewica podczas kongresu w Warszawie wybierze swoich dwóch współprzewodniczących. Podczas imprezy planowane jest wystąpienie m.in. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, a przesłanie ma przekazać także lider niemieckiej SPD i kandydat tej partii na kanclerza Olaf Scholz.

Tomasz Trela 1200.jpg
Tomasz Trela: Lewica to nie tylko sprawy światopoglądowe

Prof. Joanna Senyszyn komentowała nastroje w Lewicy przed rozpoczęciem kongresu. - Jest niezadowolenie bardzo wielu członków Lewicy z autorytarnych rządów przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego. Wiele osób uważa, że niedemokratycznie jest zawieszać potencjalnych kontrkandydatów do funkcji przewodniczącego, łamać statut i zachowywać się w sposób, który nie przystoi przewodniczącemu lewicowej, jeszcze niedawno także z nazwy, demokratycznej partii - oceniła.

- Wyraźnie widać, że Lewica straciła znaczną część poparcia, które miała jeszcze dwa lata temu w wyborach, okazuje się, że tego rodzaju rządy silnej ręki się nie sprawdzają - dodała.

Poseł przypominała, że była jedną z osób, które założyły Sojusz Lewicy Demokratycznej. - Krytykuję teraz to, co się w nim dzieje, tak jak bywało to wcześniej, za co zostałam pozbawiona prawa wykonywania funkcji przez pół roku. Włodzimierz Czarzasty uważa, że wyeliminował mnie zarówno z wyborów na przewodniczącego, jak i innych wyborów odbywających się w najbliższych miesiącach, czyli w praktyce na cztery lata. Ten wyrok nie został przegłosowany, więc formalnie nie zapadł, to kolejna nieprawidłowość funkcjonowania struktur pod rządami Włodzimierza Czarzastego. (…) W Lewicy jest zawieszonych dużo osób, którym nie podobają się dyktatorskie rządy - podkreśliła.

Posłuchaj

14:06 PR24_mp3 2021_10_04-07-35-22.mp3 Joanna Senyszyn o sytuacji w Lewicy (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Prof. Joanna Senyszyn była także pytana o możliwości poparcie programu Polski Ład przez Lewicę. - Polski Ład to program wyborczy PiS, a precyzyjniej kiełbasa wyborcza. Nie podoba mi się tam wiele zapisów, m.in. to, że wielu emerytów będzie w gorszej sytuacji niż obecnie, a ci najbiedniejsi zyskają bardzo niewiele. Najbiedniejsi będą mieć zaledwie kilkadziesiąt złotych więcej, mimo szumnej zapowiedzi, że po zwolnieniu z podatku będzie to aż o siedemnaście procent więcej - tłumaczyła.

- Z jednej strony rząd zachęca ludzi, by pracowali dłużej i wyrabiali wyższe emerytury, a następnie karze tych, którzy to robią, obcinając je. Widać wyraźnie, że jest to niespójny program (…) jest tam wiele sprzecznych zapisów - oceniła.

Czytaj także: 

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: prof. Joanna Senyszyn

Data emisji: 04.10.2021

Godzina emisji: 7.36

PR24/ka

Czytaj także

"Dreptanie w miejscu". Prof. Wawrzyniec Konarski o aktywności opozycji

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:00
- Polska opozycja w bardzo dużym stopniu zmarnowała minione lata poprzez coś, co można nazwać "dreptaniem w miejscu". Sytuacja opozycji jest trudna zarówno pod względem przywództwa, zwartości struktury, jak i programu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieświadomie podał rękę PiS". Truskawa o propozycji Tuska ws. konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 13:32
- Konsensus wokół zmian w konstytucji byłby pożądany. Pewne elementy można byłoby usprawnić. Zapisanie zasady wyjścia Polski z UE jest jak najbardziej na rękę PiS w kontekście przyszłych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyduch: to, że na sali obrad mówimy o swoich stanowiskach politycznych, nie znaczy, że jako ludzie mamy się pozabijać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:19
- Są sytuacje, w których trzeba podkreślić inne stanowisko czy powiedzieć, że nie będzie kompromisu, ale jeżeli jest jakikolwiek punkt, który może nas zbliżyć w kontekście interesu państwa czy społeczeństwa, to głupotą jest nie siadać do stołu i nie rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch (Lewica).
rozwiń zwiń