X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dyduch: to, że na sali obrad mówimy o swoich stanowiskach politycznych, nie znaczy, że jako ludzie mamy się pozabijać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:19
- Są sytuacje, w których trzeba podkreślić inne stanowisko czy powiedzieć, że nie będzie kompromisu, ale jeżeli jest jakikolwiek punkt, który może nas zbliżyć w kontekście interesu państwa czy społeczeństwa, to głupotą jest nie siadać do stołu i nie rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch (Lewica).

Jak poinformował rzecznik PO Jan Grabiec, lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Według informacji PAP sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO.

donald tusk free shutterstock_2016957608 1200.jpg
Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

Marek Dyduch komentował dyskusję o kontaktach polityków różnych formacji, które mają miejsce poza parlamentem. - Tam, gdzie można się porozumieć, trzeba się porozumieć, tam, gdzie mamy inne stanowiska, można je wyrazić, nie musimy się wszyscy atakować tylko dlatego, by być bardziej oryginalni czy by podkreślać, że ta formacja jest inna od innej. Każdy pomimo swoich racji powinien mieć margines porozumienia się, tego od nas oczekują wyborcy - podkreślał.

- To, że na sali obrad mówiliśmy o swoich stanowiskach politycznych, to nie znaczy, że jako ludzie mamy się pozabijać. Jesteśmy mieszkańcami tego samego kraju, normalne jest, że na sali obrad nasze stanowiska będą się różnić, na tym polega demokracja, ale nie może być aż takich różnic, żeby nie usiąść ze sobą do stołu i nie rozmawiać w innych okolicznościach - stwierdził poseł.

Gość audycji zaznaczył, że jeżeli są poruszane sprawy ważne dla Polski, to należy rozmawiać. - Moi młodsi koledzy mówią, że błędem było usiąść razem z premierem Morawieckim w sprawie Funduszu Odbudowy, ale ja pytam się dlaczego, to są polskie sprawy. Jeżeli PiS robi coś dobrze, to dlaczego być przeciw niemu. Jeżeli chcemy zmieniać konstytucję in plus i jest na to zdecydowana większość, to rozmawiajmy, ale wcześniej nie zabijajmy się, bo wtedy rozmowa o zmianie konstytucji będzie niezrozumiała albo śmieszna dla polskiego społeczeństwa - mówił Marek Dyduch.

Posłuchaj
14:12 PR24_mp3 2021_09_23-17-35-03.mp3 Marek Dyduch o nieformalnych kontaktach polityków różnych partii (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

- W Platformie Obywatelskiej jest bardzo małe pole do tego, by być kolegami i nie walczyć o władzę. Tam niestety władza jest numerem jeden i dlatego PO jest tak skrajną opozycją, dlatego wewnątrz niej wszyscy walczą o swoje, prawie każdy chce tam robić jakąś karierę, są politycy, którzy ogrywają innych - komentował informację, że Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji szefa PO.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Dyduch

Data emisji: 23.09.2021

Godzina emisji: 17.35

PR24/ka

Czytaj także

Poseł Lewicy: Braun i Konfederacja zdają się być polityczną emanacją ruchu, który zagraża Polakom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 18:25
 - Ci ludzie są bardzo agresywni, nie hamują się w niczym. Nie chodzi im tylko o to, by wygłosić np. swoje stanowisko ws. noszenia maseczek, ale przy okazji obrażają w okropny sposób, używają retoryki antysemickiej, kierują groźby karalne - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Większość czasu spędzali we własnym gronie". Lisicki o "brataniu się" polityków na imprezie u Roberta Mazurka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 13:44
- Mogę powiedzieć, z tego, co widziałem, że to nie jest tak, jak niektóre media przedstawiają, że następowało jakieś wielkie bratanie się polityków. To polegało na tym, że ludzie, którzy są z różnych obozów politycznych, jedynie witali się ze sobą, a następnie zdecydowaną większość czasu spędzali we własnym gronie - powiedział w audycji "Północ - Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń