X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Takie działanie podaje w wątpliwość intencje Federacji Rosyjskiej". Polskie MSZ o wyborach na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 20:16
Polska dyplomacja potępiła przeprowadzenie wyborów do rosyjskiej Dumy Państwowej na terytorium okupowanego Krymu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło w oświadczeniu rozczarowanie "uniemożliwieniem przez rosyjskie władze organizacji misji obserwacyjnej OBWE" podczas wyborów, które odbyły się między 17 a 19 września w całej Rosji.
Wybory w Rosji
Wybory w RosjiFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Wybory w Rosji 1200 PAP.jpg
Borrell krytykuje przebieg wyborów w Rosji. "Nasiliły się represje wobec polityków opozycji"

MSZ dodaje, "że takie działanie podaje w wątpliwość intencje Federacji Rosyjskiej w zakresie przestrzegania wartości demokratycznych i jest nieuzasadnioną próbą podważenia wspólnie wypracowanych norm obowiązujących wszystkie państwa członkowskie OBWE, ONZ i Rady Europy".

W oświadczeniu napisano również, że władze rosyjskie systemowo zwalczają społeczeństwo obywatelskie i wolne media, utrudniając dostęp do niezależnych informacji i uniemożliwiając kandydowanie przedstawicielom opozycji. Dodano, że w ten sposób Kreml poważnie utrudnił Rosjanom dokonanie wyboru zgodnego z ich preferencjami. Ministerstwo ostrzega, że taka sytuacja może budzić wątpliwości co do legitymacji wybranych teraz deputowanych.

Czytaj także:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oprócz nazwania wyborów na Krymie "bezprawnie przeprowadzonymi", potępiło masowe przyznawanie rosyjskich paszportów obywatelom Ukrainy oraz organizację elektronicznego głosowania na terytorium Donbasu. Jak podkreślono, "Polska potwierdza swoje wsparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

IAR/ jb

Czytaj także

"Opóźnienie ogłoszenia wyników było spowodowane fałszowaniem". Nawalny oskarża rosyjskie władze

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 16:19
Aresztowany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny oświadczył, że opóźnienie w ogłoszeniu wyników głosowania online w Moskwie w wyborach parlamentarnych było spowodowane fałszowaniem tych wyników na korzyść rządzącej partii Jedna Rosja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Działy się cuda nad urną". Agnieszka Bryc o wyborach w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:15
W Rosji zakończyły się trzydniowe wybory parlamentarne. Centralna Komisja Wyborcza zakomunikowała, że rządząca partia Jedna Rosja zdobyła 49,79 proc. głosów, a próg wyborczy pokonały także cztery inne partie. - Nie dopuszczono do nich realnej opozycji - zauważa Agnieszka Bryc z UMK.
rozwiń zwiń