X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: we wrześniu manewry Zjednoczone Wysiłki-2021. Będą też żołnierze z Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 17:26
We wrześniowych manewrach Zjednoczone Wysiłki-2021 na Ukrainie udział wezmą wojskowi z 15 innych krajów - ogłosił w piątek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużnyj. W ćwiczeniach mają uczestniczyć przedstawiciele polskich sił zbrojnych.
Ćwiczenia na ukraińskim poligonie w Jaworowie we wrześniu 2020 roku ,część manewrów Szybki  Trójząb z udziałem państw NATO, m.in. Stanów Zjednoczonych
Ćwiczenia na ukraińskim poligonie w Jaworowie we wrześniu 2020 roku ,część manewrów "Szybki Trójząb" z udziałem państw NATO, m.in. Stanów ZjednoczonychFoto: PAP/EPA/MARKIIAN LYSEIKO

pap_20170920_2YS (1).jpg
Zapad 2021. Ekspert OSW Andrzej Wilk: armia Rosji ćwiczy przygotowanie do wojny i zadania sił okupacyjnych

Ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało, że ćwiczenia Zjednoczone Wysiłki-2021 odbędą się w dniach 22-30 września na wszystkich głównych poligonach oraz w basenie Morza Czarnego i Azowskiego.

Do przeprowadzenia strategicznych dowódczo-sztabowych manewrów będą zaangażowani wojskowi z 15 krajów, w tym 11 krajów NATO i 4 państw partnerskich - przekazał Załużnyj.

Oprócz tego zaplanowano udział grupy ekspertów NATO.

Udział w manewrach Zjednoczone Wysiłki-2021 wezmą przedstawiciele sił zbrojnych Wielkiej Brytanii, Gruzji, Włoch, Jordanii, Kanady, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Słowacji, Rumunii, USA, Węgier i Szwecji - czytamy w komunikacie.

Załużnyj zaznaczył, że współpraca wojskowa i wspólne manewry mają pokojowy charakter, "są elementem powstrzymywania agresora i mają na celu rozwój zdolności obronnych".

W ćwiczeniach weźmie udział ok. 12,5 tys. osób i ponad 600 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

pap_20170920_06L (1).jpg
Łotewski ekspert Olevs Nikers: Zapad 21 powinien martwić głównie Ukrainę, region powinien odpowiedzieć manewram

Możliwa agresja Rosji

Ukraińskie wojsko przygotowuje się na możliwą agresję przy okazji białorusko-rosyjskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2021. Poinformował o tym Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużnyj. 


Posłuchaj
00:50 Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR).mp3 Ukraińskie wojsko przygotowuje się na możliwą agresję. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR).

 

Głównodowodzący Walerij Załużnyj zaznaczył, że Rosja wobec Ukrainy może dopuścić się pełnowymiarowej agresji. Świadectwem tego, jak mówił, jest rozpoczęcie ćwiczeń Zapad. Jak dodał, rozmieszczenie dodatkowych sił wzdłuż ukraińskiej granicy, również na terytorium Białorusi, świadczy o tym, że wróg ma takie zamiary.

PAP/IAR/in./


Czytaj także

Straż Graniczna zorganizuje powrót dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. We wrześniu wylecą pierwsze samoloty

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 18:11
- W połowie września planujemy organizację lotów czarterowych do Iraku i Tadżykistanu - poinformowała rzecznik prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, takie loty organizowane są dla osób, które dostały decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Są to loty rutynowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SG zatrzymała największą w tym roku grupę nielegalnych migrantów. Służby opublikowany film z granicy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 23:10
Kamera termowizyjna zarejestrowała nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez grupę 85 imigrantów. Jak podaje Straż Graniczna, zdarzenie, do którego doszło w sierpniu objęło największą w tym roku liczbę migrantów. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manewry Zapad-2021. Szef MON: Wojsko Polskie musi być gotowe, obserwujemy, co dzieje się za wschodnią granicą

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:40
- Nasze przygotowanie do prowokacji ze strony Rosji podczas manewrów Zapad-2021 polega na odstraszaniu. Pozostajemy w ścisłej koordynacji z sojusznikami z NATO. Reakcja Polski i NATO będzie zależeć od rozwoju sytuacji u naszych granic - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w rozmowie z portalem PolskaTimes.pl.
rozwiń zwiń