X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński o nowelizacji ustawy medialnej: nikt nie chce nikogo kneblować

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:25
Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że Polska musi ucywilizować dostęp kapitału zagranicznego do polskich mediów. Polityk, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, podkreślił, że media to szczególny rynek.
Wicepremier Piotr Gliński
Wicepremier Piotr GlińskiFoto: Wojciech Olkuśnik/PAP

- Mamy wszelkie prawa także zapisane w traktatach europejskich, które mówią o tym, że jest to rynek, który podlega ochronie, ponieważ media wpływają na demokrację, wpływają na procesy zdobywania władzy - powiedział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

TVN free shutterstock 1200.jpg
Ryszard Terlecki o ustawie medialnej: w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN
Posłuchaj
00:30 11249932_1 (2).mp3 Wicepremier Piotr Gliński: Polska musi ucywilizować dostęp kapitału zagranicznego do polskich mediów (IAR/#Piotrowska) 

- Nawet w Stanach Zjednoczonych ostatnie i przedostatnie wybory odbyły się w tle presji zagranicznej na ich wyniki. To jest szczególny rynek i każde państwo ma swój święty obowiązek regulacji tego.Tak jak we Francji, tak jak w Niemczech, tak i Polska broni się przed kapitałem zagranicznym, który musi być kontrolowany przez tego, kto ma mandat do rządzenia w Polsce - podkreślił Piotr Gliński.

Posłuchaj
00:27 11249932_2.mp3 Piotr Gliński o ustawie medialnej: nikt nie chce nikogo kneblować (IAR)

Wicepremier dodał, że nie ma żadnego zagrożenia dla funkcjonowania mediów w Polsce. - Nikt nie chce nikogo kneblować, to jest nieprawda, że wolność medialna jest zagrożona - podkreślił Piotr Gliński. Jego zdaniem problemem jest przedstawianie wszystkiego w kontekście wewnętrznej walki politycznej.

Posłuchaj
00:31 11249932_3.mp3 Wicepremier Piotr Gliński: nie było w Polsce pełnej wolności medialnej (IAR)

Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej

W zeszłym tygodniu Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji medialnej dla nadawców z udziałem kapitału zagranicznego.

Czytaj także:

Po zmianie przepisów koncesję będzie mógł otrzymać jedynie podmiot, którego siedziba znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego i który jest niezależny od osób, instytucji, a także firm spoza tego obszaru. Teraz ustawą zajmie się Senat.

ng

Czytaj także

"Polska doprecyzowuje przepisy". Andrzej R. Potocki o procedowaniu projektu zmian w ustawie o KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 15:15
- Nie chodzi o zabieranie wolności słowa i odbieranie swobody wypowiedzi, ale raczej o uregulowanie udziału kapitału zagranicznego w polskich mediach - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druga taka okazja może się już nie zdarzyć". Kukiz o nowelizacji ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 15:53
- W naszym programie był i jest plan repolonizacji mediów. Druga taka okazja na to może się już nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych Kukiz'15 - stwierdził Paweł Kukiz w kontekście projektu nowelizacji tzw. ustawy medialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To była pomyłka". Paweł Kukiz o głosowaniu w sprawie ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 10:16
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że jego koło podczas środowego głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu popełniło błąd. - To była pomyłka - powiedział. Zapewnił, że "ani słowem nie rozmawiał z PiS o żadnym stanowisku, o niczym innym poza głosowaniami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

TVN z holenderską koncesją na nadawanie. Jest oświadczenie zarządu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 12:40
"W lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska" - napisano w oświadczeniu Zarządu TVN S.A.
rozwiń zwiń