X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pozostanę w klubie PiS". Grzegorz Piechowiak wystąpił z Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 19:51
- Złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina, pozostanę w klubie PiS - poinformował poseł Grzegorz Piechowiak. Jak zaznaczył, nie dołączy do PiS ani do Partii Republikańskiej.
Grzegorz Piechowiak
Grzegorz PiechowiakFoto: Twitter/KancelariaSejmu

Piechowiak, wiceszef MRPiT, jest jednym z wiceministrów z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina, którzy w środę złożyli rezygnacje ze stanowisk w rządzie w związku z wcześniejszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowaniu Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT. W środę wieczorem Piechowiak w Sejmie głosował razem z PiS za nowelizacją tzw. ustawy medialnej.

- Złożyłem rezygnację z członkostwa w Porozumieniu - poinformował.

Rafał Bochenek 1200_.jpg
Bochenek: można poprosić Gowina o zwrot mandatu. Gdyby nie startował z listy PiS, nie byłoby go w Sejmie

Tylko klub PiS

Zapytany, czy zamierza dołączyć do partii PiS, zaprzeczył. - Z osobami, które opuściły już Porozumienie w związku z pozostaniem w klubie PiS, zdecydowaliśmy, że będziemy się trzymali razem w grupie w ramach klubu - powiedział. Na pytanie, czy dołączy do Partii Republikańskiej, odparł: "Nie ma takiej opcji".

Obok Piechowiaka z Porozumienia wystąpili także pozostali posłowie głosujący w środę razem z PiS, czyli Marcin Ociepa (wiceszef MON), Wojciech Murdzek (wiceminister edukacji i nauki) i Mieczysław Baszko, który powiedział PAP, że dołączy do Partii Republikańskiej. W klubie PiS, jak wyjaśnił Piechowiak, pozostanie także Anna Dąbrowska-Banaszek, która formalnie nie należała do partii Jarosława Gowina.

Poseł powiedział też, że z Porozumienia wystąpi kolejna osoba. Nie chciał jednak ujawnić, kto.

Wcześniej Mieczysław Baszko mówił, że w grupie posłów, którzy pozostaną w klubie PiS i opuszczą szeregi Porozumienia, jest także Andrzej Gut-Mostowy. W środę Gut-Mostowy podał się do dymisji z funkcji wiceministra rozwoju, pracy i technologii, a podczas głosowania nad nowelizacją tzw. ustawy medialnej jako jedyny w klubie PiS wstrzymał się od głosu.

Poza wiceszefami MRPiT Piechowiakiem i Gutem-Mostowym do dymisji z tej funkcji w resorcie podała się także Iwona Michałek. Rezygnację złożyli też Ociepa jako wiceszef MON i Murdzek jako wiceszef MEiN. Premier w czwartek przyjął dymisję Michałek, a - jak dowiedziała się PAP - decyzje w sprawie przyjęcia pozostałych czterech nie zostały jeszcze podjęte.

Czytaj także:

Piechowiak, pytany, czy podtrzymuje swoją rezygnację jako wiceminister RPiT, odparł: "Oczywiście, że tak". - Moje stanowisko w rządzie było wynikiem negocjacji między Porozumieniem a PiS. Ponieważ Porozumienie zdecydowało się opuścić Zjednoczoną Prawicę, ze względu na taką higienę polityczną uważam, że dymisja jest konieczna. Jaką decyzję podejmie pan premier - to on tylko wie - zaznaczył.

Po zdymisjonowaniu lidera Porozumienia przez premiera, czego powodem - jak mówił rzecznik rządu - było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie, oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej, zarząd partii podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.

Po opuszczeniu koalicji rządzącej partia Jarosława Gowina utworzyła koło parlamentarne, w którym znaleźli się: Jarosław Gowin, Michał Wypij jako szef koła, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając.

dz

Czytaj także

Premier: z ogromną większością posłów Porozumienia współpracujemy i chcemy dalej współpracować

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:23
- Z ogromną większością posłów Porozumienia współpracujemy i bardzo bym chciał, żebyśmy współpracowali dalej - mówił premier Mateusz Morawiecki w Pułtusku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Michałek nie jest już wiceszefową MRPiT. Premier przyjął jej dymisję

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 14:47
- Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Iwony Michałek z funkcji wiceminister rozwoju, pracy i technologii - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin traci posłów. Wojciech Murdzek pozostaje w klubie PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:44
- Pozostaję w klubie PiS - zadeklarował Wojciech Murdzek, który złożył dymisję z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie edukacji i nauki. Oprócz Murdzka w klubie PiS pozostają byli posłowie Porozumienia: Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko.
rozwiń zwiń