X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprzeciw Polski wobec NS2. Rozmowy szefa MSZ z kandydatami na kanclerza Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 21:55
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że szef polskiej dyplomacji podczas wizyty w Niemczech rozmawiał z kandydatami na kanclerza we wrześniowych wyborach parlamentarnych o sprzeciwie Polski wobec budowy gazociągu Nord Stream 2
Zbigniew Rau i Annalena Baerbock podczas spotkania 27 lipca w Berlinie
Zbigniew Rau i Annalena Baerbock podczas spotkania 27 lipca w BerlinieFoto: Twitter/MSZ

konwój do niemiec psp free 1200
Szef MSZ: polscy strażacy pomogą w usuwaniu skutków powodzi w Niemczech

Zbigniew Rau powiedział, że "przewodnicząca Annalena Baerbock i członkowie Partii Zielonych podzielają obawy i krytyczny stosunek Polski do projektu Nord Stream 2, zwłaszcza w kontekście zagrożeń związanych z polityką wschodnią".

Czytaj także:

- Cieszymy się z takiego jednoznacznego stanowiska Partii Zielonych związanego z realizacją tego gazociągu. Liczymy, że zostaną one uwzględnione w ramach ewentualnych negocjacji koalicyjnych po wyborach i ujęte w umowie koalicyjnej - podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Z Olafem Scholzem, przedstawicielem rządu federalnego minister Zbigniew Rau rozmawiał między innymi o konferencji na temat przyszłości Europy oraz o gazociągu Nord Stream 2. - Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że realizacja tego projektu szkodzi solidarności europejskiej. Wyraził przekonanie, że dobre, partnerskie relacje z Polską będą jednym z filarów polityki zagranicznej nowego rządu federalnego, a w nowej umowie koalicyjnej znajdzie się odpowiedni zapis dotyczący stosunków polsko-niemieckich - czytamy w komunikacie.

Miejsce pamięci ofiar II wojny światowej i reparacje

MSZ informuje także, że szef polskiej dyplomacji podziękował w rozmowach za zaangażowanie poszczególnych frakcji w przyjęcie ponadpartyjnej uchwały Bundestagu z 30 października ubiegłego roku o utworzeniu w Berlinie miejsca pamięci polskich ofiar II wojny światowej.

- Temat ten szczególnie wybrzmiał w rozmowie z Wolfgangiem Schäuble, który należy do grona największych orędowników ustanowienia tego symbolicznego miejsca - czytamy.

Zbigniew Rau wyraził oczekiwanie szybkiej realizacji uchwały. - Naszym priorytetem pozostaje właściwe upamiętnienie polskich ofiar III Rzeszy w Berlinie - podkreślił minister. Wyraził jednocześnie nadzieję, że "ostateczny kształt miejsca poświęconego martyrologii Polaków uwzględni wyjątkowy kontekst historyczny i będzie odpowiadał polskiej wrażliwości".

Jak informuje MSZ, przedmiotem dzisiejszych rozmów ministra Zbigniewa Raua w Berlinie były także sprawy historyczne, w tym kwestia zadośćuczynienia Polakom za krzywdy i szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej.

IAR/PAP/in./