X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne państwa z decyzją Komisji Europejskiej. Zatwierdzono programy odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 13:00
Kolejne cztery unijne kraje uzyskały akceptację dla swych planów na wykorzystanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy po pandemii. Pozytywną ocenę tych planów, wydaną wcześniej przez Komisję Europejską, potwierdzili ministrowie finansów państw członkowskich podczas wideokonferencji. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/areporter
1200_ekologia_plan_shutterstock.png
Ile pieniędzy z UE na inwestycje proekologiczne dostały polskie firmy ? Resort funduszy przedstawił najnowsze dane

Procedury zostaną sfinalizowane jeszcze w tym tygodniu. Kilkanaście dni temu zostały zaakceptowane plany 12 krajów. Polska czeka na razie na zielone światło z Komisji. Słowenia, Chorwacja, Cypr i Litwa - do tych krajów w przyszłym miesiącu mogą popłynąć pieniądze z Funduszu Odbudowy po pandemii.

- Plany są wysokiej jakości, jest równowaga między reformami i inwestycjami - ocenił wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis. Jeśli chodzi o Polskę, to w ubiegłym tygodniu informowała ona, że zakończyła negocjacje z Komisją Europejską. Dziś wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że decyzję mogą się opóźniać ze względu na okres wakacyjny.

Przedłużone oczekiwanie

Ostateczny termin na podjęcie decyzji przez Komisję upływa 1 sierpnia, ale jej wiceprzewodniczący Valdis Dombrovskis nie wykluczył, że termin może być przedłużony. Z 27 unijnych państw swoich planów nie przysłały jeszcze Holandia i Bułgaria.

unia europejska free 1200
"Musimy tworzyć swoje precedensy". Tomasz Sakiewicz o sporze Polski z UE

Krajowe programy zostaną sfinansowane ze specjalnego unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii w wysokości 750 miliardów euro. Zasilą go pieniądze, które Komisja zaczęła pożyczać na rynkach finansowych. Państwa członkowskie muszą zakontraktować przyznane środki w najbliższych trzech latach, a wydać do 2026 roku. Każdy kraj powinien przeznaczyć co najmniej 37 procent pieniędzy na projekty realizujące cele klimatyczne, jedną piątą na gospodarkę cyfrową.

pg

Czytaj także

Prof. Grosse: scenariusz eskalacji sankcji po stronie UE jest możliwy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 20:30
- Jeżeli zostanie spełniona pewna procedura i zakończy się pozytywnie dla instytucji unijnych, a negatywnie dla polskiego rządu to sankcje o charakterze finansowym wchodzą w grę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Polska wciąż czeka na zielone światło od Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 14:24
Komisja Europejska nie informuje, kiedy zatwierdzi Krajowy Plan Odbudowy przysłany przez Polskę. Na razie nie ma takich planów.
rozwiń zwiń