X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna tura negocjacji ws. Turowa. Aktualizacja umowy o wyniki prac grup roboczych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 05:04
W Pradze po godzinie 9.00 zostaną wznowione negocjacje w sprawie polskiej kopalni Turów. Delegacje Polski i Czech wrócą do rozmów po ubiegłotygodniowej serii spotkań w grupach roboczych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Barzowski/ Shutterstock

Rozmowy w grupach roboczych prowadzone w ubiegłym tygodniu dotyczyły kwestii prawno-traktatowych oraz technicznych, takich jak wpływ wydobycia na wody gruntowe i jakość powietrza.

elektrownia atomowa energia 1200.jpg
Polska stawia na energetykę jądrową. Przeznaczy na nią 105 mld zł

- Wyniki poszczególnych rozmów muszą teraz zostać w skoordynowany sposób wprowadzone do tekstu umowy. Głównie tego będzie dotyczyło nasze spotkanie w tym tygodniu - przekazało Polskiemu Radiu czeskie ministerstwo środowiska.

Posłuchaj
00:53 znowuturow.mp3 Czechy: ciąg dalszy negocjacji ws. Turowa. Korespondencja Wojciecha Stobby (IAR)

 

W maju Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku strony czeskiej i zdecydował o wstrzymaniu wydobycia w Turowie do czasu wydania orzeczenia w sprawie kopalni. Polska nie zastosowała się do tej decyzji i skierowała swoje wnioski do TSUE.

Czytaj także:

Czesi domagają się kar w wysokości 5 milionów euro za każdy dzień pracy przygranicznej kopalni wbrew decyzji Trybunału.

Polsko-czeski konflikt dotyczący kopalni ma rozwiązać podpisanie międzyrządowej umowy. Negocjacje w tej sprawie toczą się w Pradze od połowy czerwca.

fc

Czytaj także

Eksperci: Czesi nie ułatwiają negocjacji w sprawie Turowa, ale już myślenie o zamknięciu kopalni byłoby absurdem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:00
Nie powinniśmy liczy na to, że negocjacje z Czechami w sprawie kopalni Turów szybko się zakończą. W sprawie jest zbyt wiele interesów i politycznych biznesowych, tak czeskich jak i niemieckich - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W opinii Marcina Roszkowskiego, prezesa Instytutu Jagiellońskiego, absurdalne jest w ogóle myślenie, że jakieś państwo musi zamknąć taką kopalnię jak Turów, bo tak chcą Czesie, ale z  perspektywą jej likwidacji za 10-20 lat trzeba się liczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Bejda (PSL): porozumienia ws. Turowa nie będzie do końca kampanii wyborczej w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 12:57
- Zamknięcie kopalni Turów nie wchodzi w grę, oznaczałoby 13,5 mld zł natychmiastowych strat. Jest w niej zatrudnionych 3600 osób - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Bejda (PSL-Koalicja Polska), dodając, że dodatkowo w firmach skupionych wokół kopalni pracuje 15 tysięcy osób. W jego ocenie spór w sprawie kopalni nie zakończy się przed wyborami parlamentarnymi w Czechach, które odbędą się na początku października.  
rozwiń zwiń