X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek do posłów opozycji: Sejm nie nie jest miejscem na pajacowanie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:15
Minister edukacji i nauki, poseł PiS Przemysław Czarnek na początku środowego posiedzenia Sejmu zaproponował, by posłowie wnioski formalne składali na piśmie. - Sejm jest miejscem debaty merytorycznej, a nie miejscem na pajacowanie - oświadczył. Była to reakcja ministra na wystąpienia posłów opozycji na początku środowych obrad, którzy z mównicy zgłaszali wnioski formalne.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na sali obrad niższej izby parlamentu
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na sali obrad niższej izby parlamentuFoto: PAP/Marcin Obara

Poseł PSL Krzysztof Paszyk w swoim wystąpieniu nawiązał do inicjatywy swojego ugrupowania. We wtorek ludowcy przedstawili listę osób związanych z PiS pracujących w spółkach SP.

Uchwała sanacyjna

- Chciałem swój głos poświęcić sytuacji zwierząt domowych w Polsce i zwrócić się bezpośrednio do pana prezesa (PiS Jarosława) Kaczyńskiego, który jest sympatykiem kotów. Sprzyja, dba o prawodawstwo służące kotom. Ale panie prezesie wokół pana w ostatnim czasie cała chmara "tłustych kotów", którzy zamiast mleka spijają śmietanę z pieniędzy spółek Skarbu Państwa - podkreśli Paszyk. Nawiązywał tym samym do tzw. uchwały sanacyjnej PiS, która zakazuje politykom tego ugrupowania zasiadania w państwowych spółkach.

sejm budynek shutterstock_1726828183 1200.jpg
Początek trzydniowego posiedzenia Sejmu, posłowie mogą zająć się projektem ustawy medialnej

- Jest ich bardzo wiele, to są znajomi, dzieci, rodziny. Panie prezesie, z tym trzeba zrobić porządek. Jeśli pan nie jest w stanie, my zadeklarowaliśmy jako Koalicja Polska, na początek lista 400 osób, które są do zwolnienia. Liczymy, że dzisiaj pan zdynamizuje działania temu służące - mówił Paszyk, a posłowie opozycji skandowali: "złodzieje".

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oceniła, że poseł Paszyk nadużywa wniosku formalnego. - Radzę się zastanowić nad tym co państwo mówicie, a pan panie pośle nadużywał wniosku formalnego, który wnioskiem formalnym nie jest - podkreśliła.

Informacja o szczepieniach

Szef klubu szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zgłosił wniosek o przerwę w obradach i pilną informację ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o szczepieniach.

- Te 43 proc. (zaszczepionych) to liczba smutku i prawdy jak prowadziliście w Polsce szczepienia. Nie zrobiliście nic, aby Polacy się szczepili. Zamiast szczepień robicie na pandemii interesy. Minister Niedzielski powinien powiedzieć jaki jest plan, by zabezpieczyć nas przed czwartą falą pandemii. Wolicie imprezować, wolicie robić klub wyjazdowy, a nie rozmawiać o pandemii i szczepieniach - podkreślił poseł.

Marszałek Witek zauważyła, że klub Lewicy zgłosił wniosek o informację w sprawie realizacji szczepień, promocji wśród osób, które się nie zaszczepiły, która będzie rozpatrywana na obecnym posiedzeniu Sejmu. - Więc skąd ten wniosek formalny? - pytała. Według porządku obrad informacja w tej sprawie ma zostać przedstawiona w piątek.

Polska a Unia

Premier Witek PAP 1200.jpg
"Polska jest częścią UE". Premier skomentował słowa Elżbiety Witek

Kamila Gasiuk-Pihowicz z KO chciała odroczenia obrad Sejmu i nawiązywała do niedawnej wypowiedzi Witek podczas spotkania z mieszkańcami Otynia. - Takie słowa pasują do przewodniczącego rosyjskiej Dumy, a nie do marszałek polskiego Sejmu - stwierdziła poseł KO. - Za rozrywanie więzi między Polską a Unią już pewnie dla pani szlifują medale. Za maską patriotyzmu chowacie prorosyjską twarz - mówiła Gasiuk-Pihowicz, a z sali dobiegały okrzyki "Tu jest Polska!".

- Właśnie w takiej formule odbywało się moje spotkanie - wskazała Witek.

Po wypowiedziach posłów opozycji głos zabrał minister Czarnek. - Ja mam wniosek formalny, ażeby od tego momentu, od tego posiedzenia, zbierać na piśmie wnioski formalne do wcześniejszej weryfikacji. Bo Sejm Rzeczypospolitej Polski jest miejscem debaty merytorycznej, a nie miejscem na pajacowanie. Dlatego najpierw trzeba na piśmie złożyć, taki mam wniosek - oświadczył Czarnek.

pg

Czytaj także

"Brakuje jakiegokolwiek pomysłu na własny program". Rzecznik PiS o wniosku ws. wotum nieufności dla szefa MEiN

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 07:07
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła, że zarzuty, które są we wniosku o odwołanie szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka są absurdalne, ale pozostałe sejmowe kluby: Lewica i PSL, ale też koło Polska 2050 deklarują, że poprą wniosek Koalicji Obywatelskiej ws. odwołania szefa MEiN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek o wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka. Jest opinia komisji edukacji, nauki i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 20:45
Posłowie sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży negatywnie zaopiniowali wniosek o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. W trakcie jutrzejszego posiedzenia sejmu wnioskiem zajmą się posłowie w sali plenarnej.
rozwiń zwiń