X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia: trzeci co do wielkości diament na świecie jest badany w Antwerpii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:58
Kamień szlachetny dotarł do Antwerpii na północy Belgii, gdzie będzie szczegółowo zbadany. Ma on prawdopodobnie ponad półtora miliarda lat.
Diament (zdjęcie ilustracyjne)
Diament (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/ddouk

bursztyn shutterstock 1200x660.jpg
Bursztyn dobrem narodowym Polaków

Diament wielkości piłki baseballowej o masie powyżej 1000 karatów zostanie w Antwerpii poddany analizie, by sprawdzić ile jest wart. Szacuje się, że to dziesiątki milionów euro. Został on odnaleziony w kopalni w Botswanie. Teraz wyspecjalizowana firma w Antwerpii będzie pracować nad kamieniem kilka miesięcy, by określić dokładny skład, jakość, grubość i czystość.


Posłuchaj
00:41 trzeci co do wielkości diament na świecie jest badany w Antwerpii.mp3 Trzeci co do wielkości diament na świecie dotarł do Antwerpii na północy Belgii - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Cytowany w belgijskich mediach jeden z pracowników firmy określił diament jako wyjątkowy kamień szlachetny. Po zbadaniu zostanie on pocięty na mniejsze części do wykorzystania w biżuterii. Ale zanim to nastąpi diament wyruszy w trasę i będzie pokazywany na świecie. Na początek w Nowym Jorku, ale także i w Botswanie.

pg

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Belgia geologia NAUKA

Czytaj także

"Jedna z największych katastrof naturalnych w historii Belgii". Tragiczny bilans powodzi

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 14:12
31 ofiar śmiertelnych, 54 osoby w szpitalach, 127 osób, z którymi nie ma kontaktu - taki jest najnowszy bilans powodzi, która nawiedziła wschodnią i południową Belgię. Informacje przekazało centrum kryzysowe. Minister spraw wewnętrznych powiedziała, że to jedna z największych katastrof naturalnych w historii Belgii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belgia zaostrza zasady wjazdu. Inne ograniczenia zostaną jednak złagodzone

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 20:37
Belgia zdecydowała się zaostrzyć wjazd na swój teren dla podróżnych wracających z krajów, w których odsetek zakażeń różnymi mutacjami koronawirusa jest wysoki. Rząd federalny wraz władzami regionalnymi złagodził natomiast ograniczenia w sektorze kultury i rozrywki, ale ostrożnie.
rozwiń zwiń