X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Eugenia Herman. Aktorka miała 92 lata

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:34
Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci Eugenii Herman. Aktorka zagrała dziesiątki ról w teatrze i filmie. Miała 92 lata.
Eugenia Herman
Eugenia HermanFoto: Forum/ Krzysztof Kuczyk
jj.jpg
Nie żyje aktor Jerzy Janeczek, filmowy Witia Pawlak z "Samych swoich"

"Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą" - czytamy we wpisie ZASP.

Eugenia Herman zmarła w poniedziałek 19 lipca w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Aktorka nierozerwalnie związana była z Łodzią. To właśnie tam w 1929 roku się urodziła, to w Łodzi ukończyła PWST i w 1953 roku zadebiutowała na scenie Teatru Nowego. 

Występowała w Tetrze Narodowym i Polskim w Warszawie, współpracowała z Teatrem Ochoty. Zagrała dziesiątki ról nie tylko teatralnych, lecz także filmowych. Do najbardziej rozpoznawalnych zaliczają się te z seriali "Plebania", "Dom", "Ranczo" czy "07 zgłoś się". Jej debiutem na wielkim ekranie był w 1956 roku film w reżyserii Jana Rybkowskiego "Nikodem Dyzma".

W 1994 w Teatrze Polskim w Warszawie, na XXXIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych dostała nagrodę za rolę drugoplanową Księżnej Yorku w „Ryszardzie III” W. Szekspira.

Z wykształcenia była pedagogiem i pracowała w zawodzie. Uczyła w Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz w Studio Aktorskim przy Teatrze Żydowskim.

TVPInfo.pl/ jb

Zobacz więcej na temat: śmierć FILM TEATR KULTURA

Czytaj także

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Aktorka zmarła w wieku 87 lat

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 07:27
Nie żyje aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Zmarła 31 stycznia w Warszawie w wieku 87 lat. Zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu "Niania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Judyta Turan, znana m.in. z "Klanu" i "M jak miłość". Miała 37 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 14:01
Nie żyje aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Judyta Turan. Występowała m.in. w produkcjach takich, jak "M jak miłość", "Klan", czy na "Na wspólnej". O jej śmierci poinformowała Warszawska Szkoła Filmowa, na której aktorka wykładała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje aktorka Aleksandra Koncewicz. Miała 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:54
W piątek 19 marca odbędzie się pogrzeb wybitnej aktorki teatralnej Aleksandry Koncewicz. Artystka zmarła w ubiegłym tygodniu w jednym z warszawskich szpitali. Miała 90 lat.
rozwiń zwiń