X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Potężne pożary na zachodzie USA

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:43
Wielkie pożary lasów i łąk w Stanach Zjednoczonych. Gęsty dym pokrył duże obszary na zachodzie kraju i spowodował opóźniania kilkuset lotów samolotów pasażerskich. Najtrudniejsza sytuacja jest w Kalifornii, Oregonie, Kolorado i Montanie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jackan/Shutterstock

W trzynastu stanach na zachodzie USA płonie 80 pożarów. Ogień strawił obszar o powierzchni ponad 400 tysięcy hektarów. Największy z pożarów nazwany Bootleg wybuchł na południu Oregonu i pochłonął 130 tysięcy hektarów łąk i lasów. Spłonęło około 70 domów a mieszkańcy prawie 2 tysięcy domostw musieli się ewakuować Spowite dymem niebo spowodowało utrudnienia w ruchu lotniczym.

Posłuchaj
00:54 11200548_1.mp3 Pożary na zachodzie USA (IAR)

 

shutterstock_pozar-1200.jpg
Pożary pustoszą Syberię. Odwołano loty i żeglugę w regionie

W samym Denver w Kolorado opóźniono starty lub lądowania 329 samolotów. Powodem była konieczność zwiększenia odstępów pomiędzy maszynami w związku ze słabą widocznością. Opóźnienia dotknęły też lotnisko przy Parku Narodowym Yellowstone. Były one skutkiem zakłóceń w dostawach paliwa spowodowanych pożarami.

Czytaj również:

Meteorolodzy mówią, że spowodowany przez dziesiątki pożarów dym może się przemieścić nawet na odległość tysięcy kilometrów. Z tego powodu mieszkańcy Nowego Jorku i innych miast wschodniego wybrzeża USA mogą nie zobaczyć dziś błękitnego nieba tylko będzie ono zamglone.

dz

Czytaj także

Irak: tragiczny pożar w szpitalu dla chorych na COVID-19. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 19:00
Do 92 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w szpitalu dla chorych na COVID-19 w mieście Nasirija w południowym Iraku - poinformowały we wtorek lokalne władze. Ponad 100 osób zostało rannych. Poprzednio informowano o 66 ofiarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki pożar w Oregonie. Z ogniem walczy prawie 2000 strażaków

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 03:29
W południowej części amerykańskiego stanu Oregon trwa walka z pożarem. Żywioł ogarnął obszar ponad 241 tysięcy akrów, głównie terenów leśnych, i jest piątym co do wielkości pożarem w tym stanie od ponad 100 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki hektarów lasu płoną w rejonie Costa Brava. Ewakuowano 350 ludzi

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 23:32
90 zastępów hiszpańskich strażaków walczy z pożarami lasów, rozprzestrzeniającymi się w pobliżu popularnego turystycznego wybrzeża Costa Brava w północno-wschodniej części kraju. Z powodu zagrożenia około 350 osób musiało zostać ewakuowanych ze swoich domów.
rozwiń zwiń