X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ZUS: pierwsze wypłaty w ramach programu "Dobry Start" jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 06:32
Jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców i opiekunów wpłyną wypłaty z programu "Dobry Start" - informuje ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca i złożyło je do tej pory ponad milion osób - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Rzecznik przypomina, że w tym roku wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, obsługą programu zajmuje się ZUS a środki wypłacane są wyłącznie na rachunki bankowe.

Posłuchaj
00:22 11200523_1.mp3 Pierwsze wypłaty z programu Dobry Start wpłyną na konta jeszcze w tym tygodniu (IAR)

 

marlena maląg 1200 free tt.jpg
"Rodzina jest centrum życia i uwagi". Maląg o polityce prorodzinnej PiS

Wnioski elektroniczne

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać do 30 listopada za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia oraz platformy PUE ZUS.

Paweł Żebrowski zaznaczył, że osoby, które z jakichkolwiek przyczyn nie są w stanie złożyć wniosku online, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS, którzy są dostępni także w mobilnych punktach w placówkach pocztowych i KRUS.

Czytaj także:

Pracownicy ZUS zakładają profile na PUE ZUS i pomagają w wypełnieniu wniosku. ZUS obsługuje też specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

dz

Czytaj także

Barbara Socha o wnioskach o tzw. szkolną wyprawkę: chcemy, żeby były składane tylko online

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 07:27
 - Chcemy, aby w tym roku wnioski o świadczenie w ramach programu "Dobry start" były składane wyłącznie drogą elektroniczną - powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha. Nabór wniosków o tzw. wyprawkę szkolną ruszy 1 lipca.
rozwiń zwiń