X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Współzałożyciel Wikipedii: nie można jej ufać, jest niezwykle stronnicza, silny wpływ mediów lewicowych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 15:59
- Wikipedii nie można ufać, jeśli chodzi o całościowy pogląd, gdyż jest wypełniana i monitorowana przez opłacanych autorów, którzy uczynili ją „niezwykle stronniczą" - możemy dowiedzieć się z oświadczenia współzałożyciela portalu, Larry'ego Sangera. Jak zaznaczył, Wikipedia "stała się celem zabiegów ze strony środowisk lewicowych".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/pixinoo

shutterstock wikipedia 1200.png
Jedna z najpopularniejszych stron w Internecie. Wikipedia obchodzi 20. urodziny

Sanger podkreślił, że na Wikipedię silny wpływ mają media lewicowe. Jak przyznał, sam przestał ufać założonej przez siebie stronie. W wywiadzie dla LockdownTV wskazał, że treści zamieszczane przez media prawicowe były zakazywane w cytowaniu lub po prostu usuwane. 

- Nie można w ogóle cytować „Daily Mail”. Nie można też cytować Fox News w kwestiach społeczno-politycznych. Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli pewne kwestie nie pojawią się w mediach głównego nurtu centrolewicowego, to nie pojawią się w Wikipedii - zaznaczył.

- Artykuł poświęcony Joe Bidenowi nie zawiera zbyt wielu obaw, jakie Republikanie mieli w stosunku do jego osoby. Jeśli ktoś chce przeczytać coś o Bidenie z punktu widzenia konserwatywnego, nie przeczyta tego w Wikipedii - dodał.

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "artykuły w Wikipedii po prostu przedstawiają poglądy Światowej Rady Gospodarczej lub Światowego Forum Ekonomicznego, Światowej Organizacji Zdrowia, CDC i różnych innych rzeczników establishmentu, takich jak Fauci". - Istnieje globalne egzekwowanie pewnego punktu widzenia, co jest dla mnie zdumiewające dla libertarianina lub konserwatysty kochającego wolność - podkreślił Sanger.

- Wikipedia ma duży wpływ na świecie, więc za kulisami toczy się duża, paskudna i złożona gra, której celem jest narzucenie konkretnego światopoglądu - wskazał Sanger. Jak podkreślił, to właśnie zachowanie „neutralności” jest najważniejsze dla informacji, a stoi ono w sprzeczności z „propagandą”, która jak wskazał "szerzy się w Wikipedii".


REPUBLICWORLD.COM/ jb

Zobacz więcej na temat: Wikipedia ŚWIAT

Czytaj także

Wikipedia po 10 latach zmienia wygląd

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 18:57
Administratorzy internetowej skarbnicy wiedzy zdecydowali, że to już najwyższy czas na odświeżenie wyglądu serwisu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wikipedia stanie się płatna!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 18:13
Na szczęście opłaty będą pobierane od firm, które będą korzystały z treści zawartych w tej internetowej encyklopedii. Dla zwykłych użytkowników Wikipedia pozostanie bezpłatna. 
rozwiń zwiń