X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zastępca szefa Sztabu Generalnego WP wyróżniony przez NATO. Otrzymał medal "Meritorious Service Medal NATO"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 20:32
Dowódca sił sojuszu w Europie gen. Tod D. Wolters wręczył gen. Piotrowi Błazeuszowi na zakończenie jego misji w SHAPE w Mons, specjalny medal "Meritorious Service Medal NATO".
gen. Piotr Błazeusz
gen. Piotr BłazeuszFoto: MON

Polski generał ukończył Wojskową Akademię Techniczną. Jest także absolwentem Akademii Sił Powietrznych USA w Colorado Springs. W 2018 roku zyskał stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o polityce.

Błaszczak free abrams tt-1200.jpg
"Najnowocześniejsze, sprawdzone czołgi". Mariusz Błaszczak o zakupie Abramsów

W 2009 r. otrzymał awans na generała brygady jako jeden z najmłodszych żołnierzy. Dziesięć lat później został generałem dywizji. W latach 2011-2012 był dowódcą X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W przeszłości gen. dyw. Błazeusz pełnił funkcję w międzynarodowych strukturach NATO. Ostatnio był zastępcą Szefa Sztabu w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE).

Czytaj również:


Od 16 lipca gen. Błazeusz pełni funkcję zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Minister Mariusz Błaszczak mianował także gen. dyw. Karola Dymanowskiego na stanowisko zastępcy Szefa Sztabu w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie SHAPE.

dz, tvp.info

Czytaj także

Nowe uzbrojenie polskiej armii. Prof. Grochmalski: zwiększamy swój potencjał obronny

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 16:17
- Próbujemy murować naszą granicę systemem antydostępu. Ten element systemu budowanego przez nas jest bardzo istotny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż pierwsza armia pancerna, odtworzona przez Putina jako ważny element ofensywny ma uderzać z zachodniej Rosji, to my zwiększamy swój potencjał obronny - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski politolog z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Javeliny są w stanie zniszczyć czołgi". Coraz bezpieczniej na wschodniej granicy Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 09:33
- Zakończył się kurs operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin, które są w stanie zniszczyć czołgi. Pierwsze trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej przy wschodniej granicy kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy WOT płk. Marek Pietrzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko Polskie wróciło do Białej Podlaskiej. Szef MON: to konsekwencja polityki rządu PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:05
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że obecność nowego garnizonu w Białej Podlaskiej podniesie nie tylko poziom bezpieczeństwa w regionie, lecz także przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego.
rozwiń zwiń