X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: samorządowcy wiedzą, że nie zabraknie pieniędzy na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 18:14
- Samorządowcy wiedzą, że nie zabraknie pieniędzy na inwestycje - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek podczas wizyty w Dobrym Mieście. Dodał, że za czasów rządów PiS na samorządy spadł "deszcz pieniędzy" z podatków PIT i CIT.
Mateusz Morawiecki w Dobrym Mieście
Mateusz Morawiecki w Dobrym MieścieFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Jak mówił Mateusz Morawiecki, "samorządowcy wiedzą, że nie zabraknie pieniędzy na inwestycje, to będzie inwestycyjne eldorado, bo będą pieniądze na infrastrukturę drogową, na kanalizacje, i na zabytki".

Posłuchaj
00:27 11196109_1.mp3 Premier: samorządy czeka inwestycyjne eldorado (IAR)

- Polski Ład to jest przełomowy program (...) pieniądze popłyną tu do Dobrego Miasta, do województwa warmińsko-mazurskiego - dodał.

Piotr Muller free 663.jpg
Polski Ład. Rzecznik rządu: do 30 lipca trwa nabór wniosków

Nowe wnioski

Zaapelował do samorządowców, aby dalej aplikowali z nowymi wnioskami na drogi i inne części infrastruktury.

Odnosząc się do pytania o spadek dochodów samorządów w związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez PiS, premier wskazał, że w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL z podatków PIT i CIT do samorządów trafiło 12 mld zł. - W cztery lata rządów PiS, aż 21 mld zł - podał.

- Deszcz pieniędzy spadł na samorządowców za rządów PiS - powiedział Morawiecki.

Czytaj także:

Szef rządu podkreślił, że samorządowcy też muszą patrzeć na efektywność. - My naprawiliśmy system finansów publicznych, dbamy o efektywność funduszy publicznych, to dzięki temu mamy pieniądze na politykę społeczną, na inwestycje i na Polski Ład, czyli obniżkę podatków - wskazał.

Dodał, zwracając się do samorządowców, że przyrost dochodów nastąpi, ale "zalecam dbałość o efektywność gospodarowania, o to żeby każda złotówka była oglądana od każdej strony" - powiedział Morawiecki.

dz

Czytaj także

"Ma pomóc samorządom podejmować odważne decyzje". Prezes BGK o Programie Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 15:40
- To program, który szybko nabiera tempa. Zainteresowanie jest bardzo duże, mamy ogromną liczbę wniosków o dofinansowanie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. W lipcu ruszył nabór wniosków w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa, nasz rząd zrobi wszystko, żeby dominowało w Europie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 11:18
Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Wskazywał, że w Polskim Ładzie znajduje się wiele propozycji dla polskiej wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o Polskim Ładzie: tworzymy najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 16:15
- Podnosząc kwotę wolną i obniżając podatki dla firm CIT do 9% w ramach Polskiego Ładu, tworzymy najlepsze warunki do rozwoju przedsiębiorców - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Dobrym Mieście w woj. warmińsko-mazurskim. 
rozwiń zwiń