X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ podał informacje o Polakach w dotkniętych powodziami regionach Belgii i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:44
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk poinformował, że z dwójką Polaków z regionu Nadrenii-Palatynatu nadal nie ma kontaktu. Przez zachodnie landy Niemiec przechodzą niespotykane powodzie. Do tej pory zginęło tam prawie 100 osób.
Skutki powodzi w Niemczech
Skutki powodzi w NiemczechFoto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Najgorsza sytuacja jest w Nadrenii Północnej-Westfalii, ale - jak powiedział Piotr Wawrzyk, z tych regionów nie ma zgłoszeń o zaginionych Polakach.

- W Nadrenii-Palatynacie mamy siedem zgłoszeń o braku kontaktu z naszymi rodakami. Z tego trzy z tych sytuacji już zostały wyjaśnione, dwie są w trakcie realizacji. Nie mamy natomiast żadnych informacji o dwóch osobach. Nie mamy kontaktu, nie jesteśmy go w stanie nawiązać z tymi osobami - mówił wiceminister spraw zagranicznych.

Posłuchaj
00:15 11195760_2.mp3 Piotr Wawrzyk o Polakach w Niemczech i Belgii (IAR)

 

germany mid-epa09346716 1200.jpg
Powódź w Niemczech. Ponad 100 ofiar śmiertelnych i 1300 zaginionych

Piotr Wawrzyk poinformował, że zakończyła się ewakuacja polskich dzieci z miejscowości Comblain-la-Tour, gdzie przebywało ich sześćdziesięcioro czworo, wraz z opiekunami z Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii. Od wczoraj miejscowość jest odcięta od komunikacji lądowej, ponieważ wszystkie drogi zostały zalane.

Wiceszef spraw zagranicznych powiedział, że nikt nie ucierpiał. - Dzieci nie narzekały, raczej potraktowały to jako przygodę. Nie wymagają opieki lekarskiej, aczkolwiek cały czas, w tej chwili, w trakcie ewakuacji, do czasu aż zostaną odebrane przez rodziców będą pod opieką lekarzy, którzy będą sprawdzali, monitorowali sytuację, bo jednak jest to stresujące również w wymiarze psychologicznym - dodał Piotr Wawrzyk.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zaoferował wszelką możliwą pomoc.

dz

Czytaj także

Rośnie liczba ofiar powodzi w Belgii. Żywioł sparaliżował południe i wschód kraju

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 09:53
Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii wzrosła do 12. Ulewne deszcze od środy paraliżują południe i wschód kraju. Władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które nawiedziły Belgię może być jeszcze większa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belgia: zakończyła się ewakuacja polskich dzieci uwięzionych przez powódź

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:00
Polskie dzieci, które są w miejscowości na wschodzie Belgii zalanej przez powódź, za kilka godzin będą w Brukseli. Ewakuacja, jak poinformowało przedstawicielstwo Polski przy Unii - opóźnia się, bo łodzie z belgijskimi żołnierzami wysłane po dzieci, musiały przeprowadzić jeszcze inną interwencję ratowania życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają konsultacje społeczne rządowego programu retencji. Cel: zatrzymywać 10 mld m3 wody

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 11:44
- Konsultacje społeczne programu rozwoju retencji w Polsce mają się zakończyć 26 lipca. Następnie dokumentem zajmie się Rada Ministrów - poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Resort zakłada, że dzięki programowi retencja zwiększy się do 15 proc., czyli do około 10 mld m3 wody.
rozwiń zwiń