X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski Ład. Rzecznik rządu: do 30 lipca trwa nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:08
- Do 30 lipca wszystkie samorządy w Polsce mogą składać wnioski na dofinansowanie działań związanych z inwestycjami w swoich regionach w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - przypomniał w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: twitter/PremierRP

Na piątkowej konferencji prasowej Müller przypomniał, że w tej chwili trwa jeszcze nabór na jeden z kluczowych elementów związanych z polityką przedstawioną w ramach Polskiego Ładu, czyli Rządowy Fundusz Polski Ład.

Marlena Maląg free 1200.jpg
Marlena Maląg: Polski Ład wychodzi naprzeciw potrzebom polskich rodzin

Samorządy

- Do 30 lipca wszystkie samorządy terytorialne w Polsce, zarówno gminy, powiaty jak i samorządy wojewódzkie mogą składać wnioski na dofinansowanie działań związanych z inwestycjami w swoich regionach. W pierwszej turze, zgodnie z tym co zapowiadał wcześniej premier Mateusz Morawiecki, przewidujemy, że zostanie przeznaczonych ok. 20 mld zł na te kluczowe inwestycje - mówił.

Posłuchaj
00:24 11195834_1.mp3 Rzecznik rządu: do 30 lipca trwa nabór wniosków samorządów w ramach Polskiego Ładu (IAR)

 

- Poziom finansowania ze strony rządu będzie wynosił do 95 proc., więc są bardzo duże środki finansowe, które jeszcze w tym roku mogą zostać uruchomione do poszczególnych inwestycji, które samorządy uznają za kluczowe - dodał.

Müller zachęcał, aby skorzystać z możliwości, które BGK przedstawia, w ramach tego funduszu. - Jeszcze raz zachęcam samorządy do składania wniosków w tym zakresie - powtórzył rzecznik rządu.

Czytaj także:

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Władze lokalne dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania poniesionych nakładów. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Premier Morawiecki informował, że program w pilotażowej transzy będzie miał wartość do 20 miliardów złotych.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

dz

Czytaj także

Plan dla Bełchatowa. W najbliższym czasie prezes PiS i premier ogłoszą szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 15:15
- W najbliższych tygodniach, miesiącach prezes PiS i premier ogłoszą plan dla Bełchatowa - powiedział w środę lider Partii Republikańskiej, europoseł Adam Bielan. Podkreślił, że powrót Małgorzaty Janowskiej do klubu PiS jest ważny z punktu widzenia głosowań dotyczących Polskiego Ładu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ma pomóc samorządom podejmować odważne decyzje". Prezes BGK o Programie Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 15:40
- To program, który szybko nabiera tempa. Zainteresowanie jest bardzo duże, mamy ogromną liczbę wniosków o dofinansowanie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. W lipcu ruszył nabór wniosków w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM na Dolnym Śląsku: jako pierwsze województwo prezentujemy nasz komponent Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 12:34
- Jako pierwsze województwo prezentujemy nasz komponent Polskiego Ładu, czyli Dolnośląski Ład. Chcemy ponad podziałami przygotować programy, które poprawią jakość życia mieszkańców regionu - mówił w piątek we Wrocławiu szef KPRM, poseł PiS z Dolnego Śląska Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń