X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wschodnia flanka NATO to obszar kluczowy". Skurkiewicz o zakupie czołgów Abrams

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 08:15
- Zakup 250 czołgów Abrams to bardzo duże wzmocnienie naszego potencjału obronnego i ściany wschodniej Polski. Przypomnę, że są to tereny, które nasi poprzednicy rozbrajali, gdzie były likwidowane czy przenoszone jednostki wojskowe - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Polska kupi 250 czołgów M1A2 Abrams w wersji SEPv3. To najnowsza, użytkowana od 2020 r., odsłona amerykańskiego czołgu i podstawowy sprzęt w US Army.

Jan Parys 1200.jpg
"To wypełnienie zobowiązań z dokumentu NATO". Jan Parys o zakupie czołgów Abrams

Wojciech Skurkiewicz zwracał uwagę, że zamówienie zawiera w sobie nie tylko 250 czołgów Abrams, ale również wozy ewakuacji medycznej, dowodzenia, pakiety szkoleniowy i logistyczny, a także umożliwiające odpowiednie przygotowanie żołnierzy czy konserwację sprzętu.

Gość audycji odniósł się do wypowiedzi przedstawicieli opozycji po ogłoszeniu decyzji o zakupie czołgów. - Po komentarzach polityków PO widać jednoznacznie niezrozumienie sytuacji, która jest w naszej części Europy, sytuacji dość skomplikowanej - ocenił.

- Niektórzy nie dostrzegają, że w Europie wiele się zmieniło. Jeżeli były dowódca czy były minister obrony narodowej mówi, że błędem jest wzmacnianie sił czy lokowanie sił na wschód od Wisły, to najwyraźniej w sytuacji konfliktu chce, by oddać znaczną część Polski, nie bronić jej, koncentrować się na linii naszej zachodniej granicy, to zupełne nieporozumienie. Doktryny NATO mówią jednoznacznie, wschodnia flanka NATO to obszar kluczowy, który jest wzmacniany - mówił Wojciech Skurkiewicz.

Posłuchaj
15:35 PR24_mp3 2021_07_15-07-12-55.mp3 Wojciech Skurkiewicz o zakupie czołgów Abrams (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka) 

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji. 

  * * *

  Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

  Prowadzący: Stanisław Janecki

  Gość: Wojciech Skurkiewicz

  Data emisji: 15.07.2021

  Godzina emisji: 07.12

  PR24/ka

  Czytaj także

  Czołg Abrams wzmocni polskie wojsko. Oto jego zalety

  Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:01
  Jak poinformowało dziś MON, Polska kupi 250 czołgów M1A2 Abrams w nowej wersji SEPv3, które w przyszłym roku trafią nad Wisłę. Finansowanie ich zakupu odbędzie się spoza budżetu MON na podstawie odrębnej uchwały Rady Ministrów. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika podkreślił, że te czołgi są zdolne do użycia amunicji programowalnej, a wraz z pojazdami zostanie pozyskany szeroki pakiet symulacyjny do szkolenia załóg.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Gen. Roman Polko o zakupie czołgów Abrams: etap przejściowy

  Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 14:33
  - Dobrze jest mieć nowe czołgi, ale pytanie: jak damy sobie radę z trzecią platformą. Mamy czołgi na bazie polskiej produkcji, Leopardy, teraz będą Abramsy. Jako etap przejściowy jest to sensowne, ale nawet bogate państwa nie mogą sobie pozwolić na wiele platform czołgowych - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM.
  rozwiń zwiń