X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Michał Sutkowski o sytuacji pandemicznej w Europie: nie można wykluczyć obowiązku szczepień

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:41
Prezydent Francji ogłosił, że od połowy sierpnia szczepienia będą obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia, zaś od przyszłego tygodnia dostęp do przestrzeni publicznej dla osób bez paszportu covidowego będzie ograniczony.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/photo-lime

W orędziu Emmanuel Macron powiedział, że certyfikat potwierdzający przyjęcie dawki przeciwko COVID-19 będzie niebawem niezbędny do wizyty u lekarza, w kawiarni, restauracji czy w centrach handlowych. Dodał, że mniej więcej za 10 dni certyfikat ten będzie obowiązywał również w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych. Po tym wystąpieniu na szczepienie zapisało się w tym kraju prawie milion osób.

shutterstock francja covid 1200.jpg
Francja: blisko milion osób zarejestrowało się na szczepienie po orędziu prezydenta Macrona

"Otwarcie pewnego rozwiązania"

Taką decyzję władz Francji skomentował dla portalu tvp.info dr Michał Sutkowski. Jego zdaniem, takie praktyki mogą być coraz częstsze. – Może być tak, że w gąszczu niechęci do szczepień, nieracjonalnych debat i podważania istoty zdrowia publicznego, w innych państwach też będą pojawiały się podobne decyzje – powiedział.

Zdaniem lekarza, do takich kroków zmusza sytuacja związana z COVID-19. – Znów coraz bardziej zaczynamy się niepokoić, a kraje są sparaliżowane. Sytuacja wielu państw w Europie robi się dramatyczna. W Holandii liczba osób zakażonych w ciągu tygodnia zwiększyła się 10-krotnie. W Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii jest już bardzo poważnie, a Francja czy Portugalia są na najlepszej drodze, żeby dorównać tym niechlubnym liderom – ocenił.

Czytaj również:

Ekspert zaznaczył także, że decyzja Francji może być otwarciem pewnego rozwiązania dla innych krajów. – Rządy będą analizowały tę sytuację i być może podążały tą drogą. Na pewno kroki Francji, jako pierwszego państwa, ułatwią decyzję tym, którzy dotąd się wahali – mówi.

– Jeśli chodzi o Polskę mam wrażenie, że taka decyzja musi mieć akceptację większości społeczeństwa. Strony sporu się radykalizują, ale gdy liczby zakażeń znów będą wzrastały, zwolennicy takich rozwiązań będą mieli paliwo do zaostrzania restrykcji. Nie wykluczam takich rozwiązań, ale zapewne nie w najbliższych tygodniach – dodaje dr Michał Sutkowski.

dz, tvp.info

Czytaj także

Ile osób odczuło skutki uboczne szczepień przeciwko COVID-19? Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:11
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że trzech na dziesięciu badanych, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, zadeklarowało, że wystąpiły u nich jakieś skutki uboczne. Najczęściej były to: podwyższona temperatura oraz ból w miejscu wkłucia, ból ręki, bądź ramienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: nawet ci, którzy przeszli COVID-19, powinni pomyśleć o zaszczepieniu się

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 18:55
- Ochrona przed kolejnym zakażeniem trwa od sześciu do dziesięciu miesięcy, a więc jeśli przechorowaliśmy koronawirusa jesienią ubiegłego roku, albo wiosną tego roku i nie przyjęliśmy szczepienia to jesteśmy potencjalnym "klientem" wirusa w kolejnej fali - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanie nie dostaną przypominającej dawki szczepionki na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 04:44
Amerykańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej oświadczyło w poniedziałek, po spotkaniu z przedstawicielami koncernu Pfizer, że Amerykanie, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, nie muszą otrzymywać dawki przypominającej.
rozwiń zwiń