X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walia utrzymuje wymóg noszenia maseczek. Szef rządu: wiele osób nadal obawia się wychodzić z domu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 14:00
- Noszenie maseczek na twarzy pozostanie wymogiem w niektórych miejscach publicznych w Walii, dopóki COVID-19 nie przestanie być zagrożeniem dla zdrowia publicznego - poinformował w niedzielę rząd walijski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sara Sette / Shutterstock.com

Rząd Walii zdecydował się na inne podejście niż rząd brytyjski w odniesieniu do Anglii, gdzie po przejściu do następnej fazy wychodzenia z lockdownu, zniesione zostaną niemal wszystkie restrykcje, w tym - co budzi największe kontrowersje - obowiązek zasłaniania twarzy w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

Unijny Certyfikat COVID shutter 1200 Elzbieta Krzysztof.jpg
Czy na Łotwie możesz zostać zwolniony z pracy za brak certyfikatu covidowego? Jest decyzja rządu

Jak wyjaśnił rząd walijski, nawet po dalszym złagodzeniu ograniczeń, maseczki trzeba będzie nosić w taksówkach, pociągach i autobusach, jak również w placówkach służby zdrowia i opieki społecznej, a nadal jest rozważana kwestia, czy nie powinny być one wymagane także w innych sytuacjach, np. w sklepach.

- Wiemy, że wiele osób nadal się niepokoi i obawia się wychodzić z domu. Utrzymamy wymóg zasłaniania twarzy w niektórych miejscach - w transporcie publicznym, placówkach służby zdrowia i opieki społecznej oraz w innych miejscach, gdzie jest to konieczne - aby pomóc nam wszystkim zachować bezpieczeństwo - oświadczył szef walijskiego rządu Mark Drakeford.

Czytaj także:

Walijski rząd wyjaśnił, że dowody naukowe wspierają stosowanie maseczek na twarzy jako sposobu na ograniczenie przenoszenia wirusa i są one "szczególnie przydatne" w zatłoczonych, zamkniętych pomieszczeniach ze słabą wentylacją.

koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienie free shutterstock 1200.jpg
W Niemczech będą kary dla osób, które marnują terminy szczepień? Grzywna miałaby wynosić 25-30 euro

W środę Drakeford ma poinformować o tym, czy i kiedy poziom zagrożenia koronawirusem w Walii zostanie obniżony do najniższego, zerowego. Obecnie obowiązuje poziom pierwszy, na którym zasłanianie twarzy jest obowiązkowe we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych. Ale już w piątek ogłoszono, że od września nie będzie ono zalecane w szkołach w salach lekcyjnych.

Tymczasem Nadhim Zahawi, brytyjski wiceminister zdrowia powiedział w niedzielę w stacji Sky News, że rząd wyda w poniedziałek wytyczne zalecające noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych w Anglii. W poniedziałek premier Boris Johnson ma poinformować o tym, że ostatni etap wychodzenia z lockdownu w Anglii rozpocznie się 19 lipca.

bf

Czytaj także

Ma ułatwić kontakt z osobą zakażoną. W Hiszpanii powstał robot dla chorych na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 06:50
Hiszpańska grupa skonstruowała robota, który pozwala zakażonym SARS-CoV-2 na wideorozmowy z bliskimi. O właściwej godzinie sam się włącza, dezynfekuje i jedzie do pokoju chorego, po czym wraca na miejsce dezynfekcji i na swoje miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Umowa śmierdzi". Niemcy kupiły 67 mln masek po zawyżonych cenach, sprawę nagłaśniają media

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:14
Federalne Ministerstwo Zdrowia (BMG) najwyraźniej zakupiło ponad połowę dostaw maseczek FFP2 po zawyżonych cenach w ramach transakcji ze szwajcarską firmą Emix, wynika z odpowiedzi ministerstwa na pytanie grupy parlamentarnej Partii Lewicy w Bundestagu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zasady przylotów do Wielkiej Brytanii. Zobacz, co się zmieni dla podróżujących z Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 10:10
Brytyjczycy ogłoszą po południu aktualizację zasad przylotów do Zjednoczonego Królestwa. Obowiązuje system trzech list: czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Tylko przybycie z kraju z tej ostatniej nie wiąże się z obowiązkiem kwarantanny. Polska, jak większość krajów Europy, dziś jest na liście pomarańczowej.
rozwiń zwiń