X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Domagamy się zaprzestania niszczenia wolności słowa". Białoruskie St. Dziennikarzy wydało oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:58
Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy domaga się od władz zaprzestania niszczenia niezależnych mediów. Organizacja wydała oświadczenia w związku z przeszukaniami w kolejnych redakcjach i zatrzymaniami niezależnych dziennikarzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Review News

Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy zwraca uwagę, że dziś przeszukanie odbyło się w redakcji najstarszej białoruskojęzycznej gazety "Nasza Niwa". Redaktor naczelny i jego zastępca zostali zabrani na przesłuchanie.

Posłuchaj
00:54 11182123_1.mp3 Białoruskie St. Dziennikarzy w obronie niezależnych mediów (IAR)

 

białoruś 1200 pap.jpg
Białoruś: kolejne represje wobec dziennikarzy. Służby weszły do redakcji gazety "Nasza Niwa"

Rewizje odbyły się również w Baranowiczach w redakcji tygodnika "Intax-press", w Brześciu w miejscowej "Brzeskiej Gazecie" i w Orszy w portalu "Orsha.eu". W Grodnie sąd rozpatruje sprawę uznania za ekstremistyczne materiałów lokalnego portalu "Hrodna.life". Nadal kontynuowane są naciski na redakcję zamkniętego i do niedawna największego w kraju portalu "TUT.By". W aresztach i koloniach karnych przetrzymywanych jest 25 dziennikarzy.

Czytaj także:

Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy pisze, że "pod pretekstem walki z ekstremizmem" władze próbują zlikwidować niezależne białoruskie media. "Domagamy się zaprzestania niszczenia wolności słowa na Białorusi" - apeluje w oświadczeniu dziennikarska organizacja.

dz

Czytaj także

Pisalnik: władze Białorusi chcą wzbudzić nienawiść przeciw Polakom. Potrzebne są międzynarodowe sankcje

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 02:00
- Władze Białorusi rozwijają kampanię przeciw mniejszości polskiej. Próbują stworzyć w społeczeństwie białoruskim obraz Polaków jako wrogów ludu. To bardzo niebezpieczne. To wręcz zbrodnicze działania ze strony władz białoruskich – próba rozżegania nienawiści. Społeczność międzynarodowa powinna potraktować te działania z najwyższą powagą i obłożyć sankcjami – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi. Najnowszą odsłoną antypolskiej kampanii reżimu jest propagandowy atak na żołnierzy Armii Krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżim Łukaszenki nie odpuszcza. Dziennikarka Biełsatu: grożą aresztem moich bliskich

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 13:56
Dziennikarka telewizji Biełsat Aryna Malinouska, która kilka dni temu wyjechała z Białorusi na Ukrainę, mówi, że śledczy grożą aresztem jej bliskich, jeśli nie wróci do kraju. Jej szwagier już został zatrzymany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. więzień polityczny: porwanie samolotu zmieniło sytuację reżimu, Białoruś nigdy nie była tematem szczytu Rosja-USA

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 22:40
- Tylko ostre sankcje przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki mogą zapobiec kolejnym przypadkom śmierci, torturom, doprowadzić do uwolnienia bezprawnie aresztowanych - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Źmicier Bandarenka, b. więzień polityczny, aktywista kampanii Europejska Białoruś. Zauważył przy tym, że uprowadzenie samolotu z blogerem Ramanem Pratasiewiczem zmieniło postrzeganie reżimu w Mińsku przez państwa zachodnie - nigdy do tej pory sprawa Białorusi nie była jednym z głównych tematów na szczycie z udziałem prezydenta USA.
rozwiń zwiń