X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Brejza przeprosił Kasę Stefczyka. To efekt wyroku sądu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 07:39
Krzysztof Brejza, senator Platformy Obywatelskiej, przeprosił Kasę Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych. To efekt prawomocnego wyroku sądu po tym, jak polityk sugerował związki Kasy z działalnością piramidy finansowej Amber Gold.
Krzysztof Brejza
Krzysztof BrejzaFoto: PAP/Mateusz Marek

Krzysztof Brejza swoje przeprosiny umieścił w nocy na portalu Twitter. "Krzysztof Brejza przeprasza Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową im. Franciszka Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i renomy poprzez rozpowszechnianie w mediach bezpodstawnych sugestii, jakoby Kasa Stefczyka finansowała rozruch oraz działalność Amber Gold.

pap_sąd akta 1200.jpg
Wpis Doroty Brejzy o "adwokatach związanych z PiS". Jest odpowiedź Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy

Krzysztof Brejza przyznaje, że Kasę Stefczyka nie łączyły z Amber Gold żadne relacje biznesowe, a sugestie o przeciwnym charakterze wprowadzały opinię publiczną w błąd co do działalności Kasy Stefczyka, za co Krzysztof Brejza wyraża ubolewanie". - można przeczytać we wpisie.

Wypowiedzi polityka PO dotyczące Kasy Stefczyka, padły kiedy ten był jeszcze członkiem Sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold.

Jak przypomina wPolityce.pl, w lutym zeszłego roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał Brejzie opublikować na stronie głównej jego strony internetowej, stronie głównej portalu internetowego Interia.pl, stronie głównej portalu internetowego Wiadomo.co oraz stronie głównej portalu internetowego Tokfm.pl oświadczenie, w którym przyznaje, że naruszył dobra osobiste Kasy Stefczyka.

Brejza musi też przeprosić Kasę Stefczyka na łamach dziennika "Rzeczpospolita" i na profilu w serwisie Twitter.

dz, tvp.info

Czytaj także

"Polityczna odpowiedzialność Donalda Tuska nie ulega wątpliwości". Stankowski o aferze Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 15:51
- Liczymy na to, że kwestia Amber Gold nie jest kwestią zamkniętą i nie skończy się na tym, że skazano małżeństwo P. i nikt inny z tego powodu konsekwencji nie poniesie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki. Gośćmi audycji byli również publicyści Sławomir Jastrzębowski i Adrian Stankowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa filmu o Amber Gold. Potocki: spełnił swoją rolę jako kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 14:50
- Ostatni film Sylwestra Latkowskiego niewiele wniósł nowego, ale przypomniał Polakom o tym, co działo się i dzieje w Gdańsku - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzorowała postępowanie ws. Amber Gold. Sprawa Barbary K. trafi do sądu w Elblągu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 08:02
- Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafi proces prok. Barbary K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012 - zdecydował Sąd Najwyższy. Pierwotnie akt oskarżenia skierowano w grudniu ub.r. do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ.
rozwiń zwiń