X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież po operacji w klinice Gemelli. Jest komunikat Watykanu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 06:58
Papież Franciszek po operacji jelita grubego przebywa w rzymskiej klinice Gemelli. Dyrektor Biura Prasowego Watykanu poinformował, że papież zniósł zabieg chirurgiczny dobrze. Operację przeprowadzono w znieczuleniu ogólnym.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Riccardo De Luca - Update/shutterstock

Komunikat został wydany przed północą. Operacja zaczęła się około 19-tej. Agencja ANSA informuje, że papież będzie przebywał w klinice Gemelli przez 5 najbliższych dni. Franciszek zajmuje ten sam pokój na 10 piętrze, w którym 7 razy hospitalizowany był św. Jan Paweł II.

papież 1200.jpg
Papież uda się z wizytą duszpasterską na Słowację. Pojawi się też w Budapeszcie

84-letni obecnie papież przyjechał do kliniki wczoraj po południu. Towarzyszył mu tylko kierowca i jeden współpracownik. To pierwszy pobyt w szpitalu papieża od początku pontyfikatu, za wyjątkiem zabiegu usunięcia katarakty dwa lata temu. Jose Bergoglio przeszedł jako młody człowiek poważną operację płuc. W Watykanie dokuczała mu rwa kulszowa. W związku z tym pod koniec ubiegłego roku nie mógł wziąć udziału w kilku zaplanowanych uroczystościach.

dz

Czytaj także

Otwarta droga do beatyfikacji polskich zakonnic. Papież zatwierdził dekrety

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 14:47
Papież Franciszek zatwierdził w sobotę dekrety w sprawie męczeństwa dziesięciu elżbietanek, zamordowanych przez Armię Czerwoną. Bliżej też do beatyfikacji siostry Anieli Róży Godeckiej, założycielki Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja ds. pedofilii wystąpiła do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary o informacje ws. polskich duchownych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 12:16
Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Watykanu o informacje w sprawie polskich duchownych, wobec których prowadzone były postępowania w związku z przestępstwem wykorzystania seksualnego nieletnich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antony Blinken na audiencji u papieża Franciszka. "Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 12:46
Papież Franciszek przyjął na audiencji amerykańskiego sekretarza stanu Antony'ego Blinkena. To pierwsze spotkanie papieża z bardzo ważnym przedstawicielem nowej amerykańskiej administracji prezydenta Joe Bidena.
rozwiń zwiń