X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Sławomir Sowiński: PO zyskałaby na powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:49
- Na ten temat usłyszeliśmy już wystarczająco dużo słów różnych polityków. Czas, by Donald Tusk sam tę sprawę spuentował. W teatrze, jakim jest polityka, takie dramatyczne momenty przeciągane zbyt długo czasem stają się pastiszem czy anegdotą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński (UKSW).
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com/paparazzza

Na początku czerwca Tusk powiedział w TVN24, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw".

joanna lichocka 1200.jpg
Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Joanna Lichocka: to polityczny emeryt

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Prof. Sławomir Sowiński zwracał uwagę, że niewątpliwe Platforma Obywatelska, znajdująca się obecnie w kryzysie, potrzebuje nowego impulsu i na decyzji Donalda Tuska by zyskała. - Niezależnie od tego, jak oceniamy dorobek polityczny byłego premiera, czy widzimy tam więcej aktywów, czy pasywów, to wszyscy zgadzamy się, że to polityk doświadczony, poważny, zręczny i silny. Jego pojawienie się na pokładzie PO pomogłoby zdobyć na nowo rolę lidera po stronie opozycyjnej - stwierdził.

- Te dwadzieścia kilka proc. które dzisiaj mówią "tak" dla powrotu Tusk, to nie jest mało jako kapitał początkowy, zważywszy na to, że to polityk od dawna nieobecny, który ma duży negatywny elektorat. Pytanie, czy ma pomysł, by to poparcie pomnożyć - dodał politolog.

Jak przypominał gość audycji, Donald Tusk ma wizerunek znaczącego polityka i poważną karierę za sobą. - Z jego punktu widzenia wchodzenie na niepewny grunt polityczny to ryzyko. Widywaliśmy go w różnych rolach politycznych (…), ale nie wiemy, czy będzie chciał takie ryzyko podjąć. Jeśli tak, to będzie to zupełnie nowy rozdział w jego politycznej biografii - komentował prof. Sławomir Sowiński.

Posłuchaj
20:40 PR24_mp3 2021_06_29-11-08-36.mp3 Prof. Sławomir Sowiński o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Sławomir Sowiński (UKSW)

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 11.08

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Konarski o ewentualnym powrocie Donalda Tuska: silny przywódca byłby w stanie ich zjednoczyć

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 09:24
- Po wyjeździe premiera Donalda Tuska do struktur europejskich Platforma nie radzi sobie z przywództwem, ale także i z programem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor akademii Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasłynął z tego, że nie dotrzymywał słowa". Liziniewicz o ew. powrocie Tuska do polityki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 20:37
- Polska polityka bardzo się zmieniała od 2014 roku, jest bardziej dosadna, bardziej wprost, ostrzejsza w retoryce. To nie są czasy Tuska, który zawsze niuansował, uciekał od tematu, kręcił i oszukiwał. Były premier niekoniecznie może się w tym odnaleźć - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń