X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Warszawie trwa IX Zjazd Dużych Rodzin. "Rodzina wielodzietna ma przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 14:46
W Warszawie trwa IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń na temat rodzicielstwa i debaty o bieżącej polityce prorodzinnej w Polsce. Organizatorem zjazdu jest Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".
IX Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie
IX Zjazd Dużych Rodzin w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Prezes związku Radosław Waszkiewicz powiedział, że członkowie organizacji wierzą, iż rodzina wielodzietna ma przyszłość. Jego zdaniem jednym z głównych problemów do rozwiązania jest mieszkalnictwo. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest trudno zagospodarować dodatkowy pokój lub pokoje. To jest realna bariera dla wielu rodzin - mówił Radosław Waszkiewicz. Pozytywnie ocenił propozycje rządu zawarte w Polskim Ładzie dotyczące gwarancji wkładu własnego dla rodzin lub umorzenia jego części pod warunkiem posiadania dzieci.

Posłuchaj
00:52 11159948_1.mp3 Trwa IX Zjazd Dużych Rodzin (IAR)

 

premier mateusz morawiecki free screen fb 1200  .jpg
Premier: wzmocnienie rodziny to kluczowe cele działania naszego rządu

Wśród gości panelu dyskusyjnego zorganizowanego w ramach zjazdu na warszawskiej giełdzie była minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przedstawicielka rządu przypomniała, że polskie władze od kilku lat prowadzą działania prorodzinne. Wyjaśniła, że w zaprezentowanej niedawno Strategii Demograficznej 2040 dla Polski rząd proponuje szereg zmian w kodeksie pracy, które mają chronić młodych rodziców przed jej utratą. - Zarówno dla mamy, jak i dla taty. Jeżeli kobieta jest już w ciąży, to żeby bezpieczeństwo było zapewnione dla współmałżonka. Żebyśmy przede wszystkim stworzyli systematyczną i kompleksową politykę państwa, która daje poczucie bezpieczeństwa - powiedziała minister Marlena Maląg.

dzieci Shutterstock 1200.jpg
"Dzieci są naszym kapitałem społecznym". W Warszawie trwa Zjazd Dużych Rodzin

Jednym z patronów medialnych zjazdu jest Polskie Radio. Część debat poświęconych rodzinom wielodzietnym można śledzić na żywo między innymi na stronie internetowej Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

dz