X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie doraźna pomoc dla poszkodowanych mieszkańców gminy Działoszyce w świętokrzyskim

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 20:50
Doraźną pomoc dla mieszkańców gminy Działoszyce, poszkodowanych podczas czwartkowej nawałnicy, zapowiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Właściciele blisko 70 gospodarstw otrzymają po 6 tys. zł.
Spustoszenia w gminie Działoszyce
Spustoszenia w gminie DziałoszyceFoto: twitter/meteprognozaPL/Łukasz Stachurek/ŁB Świętokrzyskie

209 razy interweniowali od czwartku świętokrzyscy strażacy usuwając skutki nawałnicy, która w czwartek wieczorem i w nocy przeszła na regionem. Gwałtownym burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu i gradu. 2/3 tych interwencji przypada na powiaty pińczowski i kazimierski, które ucierpiały najbardziej. Strażacy wypompowywali wodę zalanych piwnic i posesji, interweniowali także w przypadku połamanych drzew oraz uszkodzonych dachów.

morawiecki 1200 pap (9).jpg
Trąba powietrzna w Librantowej. Premier: straty robią gigantyczne wrażenie

Szkody materialne

Wojewoda świętokrzyski wizytował w piątek gminę Działoszyce w powiecie pińczowskim, gdzie w skutek nawałnicy ucierpiało prawie 70 gospodarstw. - Szkody są głównie materialne, część przepustów jest zamulonych, niektóre drogi są uszkodzone, ale przejezdne. Dzięki sprawnemu działaniu służb zapewnione jest bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu. W całym województwie bez prądu wciąż pozostaje około tysiąca gospodarstw. Przy czym wczoraj było to prawie 6 tys. Najważniejsze, że nikt nie zginął – powiedział wojewoda świętokrzyski. Dodał, że mieszkańcy, których gospodarstwa najbardziej ucierpiały podczas nawałnicy otrzymają doraźną pomoc w wysokości 6 tys. zł.

- Wstępnie oszacowaliśmy, że do gminy Działoszyce trafi dodatkowo 360 tys. złotych. Postaramy się je przekazać jeszcze dziś (piątek - przyp. red.) po to, aby władze gminy mogły je dziś lub jutro przekazać dla wszystkich potrzebujących – podkreślił Koniusz.

Czytaj także:

Burmistrz Działoszyc Stanisław Porada powiedział, że w gminie rozpoczęło się już szacowanie strat. - Wytypowaliśmy 67 gospodarstw, które najbardziej potrzebują pomocy. Do nich trafi ta doraźna pomoc w wysokości 6 tys. złotych – powiedział Porada.

dz

Czytaj także

Trąba powietrzna w Małopolsce. Premier zadeklarował wsparcie dla poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 20:40
Gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który przeszedł nad Małopolską, poczynił największe szkody w południowej i północnej części regionu. W okolicach Nowego Sącza szalała trąba powietrzna, która uszkodziła kilkadziesiąt budynków, w powiecie olkuskim grad podziurawił 40 dachów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: grad wielkości piłek tenisowych i tornado. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 10:10
Co najmniej trzy osoby zginęły na południu Moraw, gdzie w czwartek przeszły gwałtowne burze i tornado - poinformowali czescy ratownicy. Kilkaset osób mogło odnieść obrażenia. Ekipy ratunkowe przeszukują ruiny zawalonych domów. Około 75 tys. odbiorców nie ma prądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy strażacy pomogą Czechom. "Jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych sąsiadów"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:10
"Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wysłaniu jednostek Państwowej Straży Pożarnej do Czech, którzy pomogą przy usuwaniu skutków katastrofalnego w skutkach tornada" - przekazał w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. W takich chwilach jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych sąsiadów - dodał.
rozwiń zwiń